YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Sessiz Mouse Önerisi – Asus Wt425 İnceleme

Asus Wt 425 Sessiz Kablosuz Fare İncelemesi

Bugün ki incelememizde sessiz çalışma özelliği ile ön plana çıkmış asus wt425 sessiz optik kablosuz mouse incelemesini yapacağız.

Bizleri sıklıkla takip edenler bilir. Geçenlerde sessiz mause önerileri listemizde de yer verdiğimiz asus wt425 sessiz fareyi ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Asus wt425 mause video incelemesini de dilerseniz aşağıdan izleyebilirsiniz. Vakit kaybetmeden incelemeye geçelim.

Asus Wt425 Sessiz Kablosuz Optik Mouse İncelemesi

Asus Wt425 Kutu İçeriği

Asus wt425 sessiz kablosuz mause’un kutu içeriğinde;

 • 1 adet asus wt425 mause,
 • 1 adet AA pil,
 • 1 adet usb algılayıcı,
 • garanti ve kullanım belgesi çıkıyor.

Wt425 Sessiz Mouse Tasarımı

Asus Wt425 SİYAH Sessiz Mause

Mause’un tasarımına gelirsek oldukça şık bir tasarım bizleri karşılıyor. Asus bu tasarımı daha çok sağ el kullanıcıları için tasarlamış. Sol el ile mause kullananların başka model veya markalara yönelmeleri daha doğru olur.

Wt425 sessiz mause’un alt kısımları kaymayı ve terlemeyi engelleyen kauçuk gibi kaliteli mat bir doku ile, Üst kısım ise aynı şekilde kaymayı ve terlemeyi en aza indiren plastik bir kaplama ile kaplanmış.

Baş parmağımızı oturttuğumuz kısmın hemen üstünde ise internette gezinirken sayfalar arası ileri geri dolaşmamızı sağlayan tuşlar konumlandırılmış. Scroll tuşunun üstünde bulunan Dpi tuşu ile de dpi ayarlarımızı rahat bir şekilde değiştirebiliyoruz.

Asus Wt425 Sessiz Optik Mouse Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Teknolojisi: Kablosuz
 • İzleme: Optik
 • İşletim Sistemi Desteği: Windows® 7, Windows® Vista, Windows® 8.1, Windows® 8, Windows® XP, Windows 10
 • Boyutlar: 107 x 74 x 39mm (LxWxH)
 • Ağırlık (Pil Hariç) – (Pil Dahil): 65 gr. – 82 gr.
 • Renk: Siyah, Beyaz, Koyu Mavi, Koyu Kırmızı
 • Dpi Aralığı: 1000dpi/1600dpi
 • İçindekiler: Mouse/ Algılayıcı (Usb 2.0) / Pil*1 ve kullanım kılavuzu

Asus wt425’in teknik özelliklerine de ufaktan bir değinelim isterseniz.

Asus Wt425 Sessiz Kablosuz Optik Mause Teknik Özellikleri

Yukarıda paylaştığımız wt425 video incelemesinden ses testimizi izleyebilirsiniz.

Başta da belirttiğimiz gibi bu mauseun en belirgin özelliklerinden bir tanesi de sessiz bir click deneyimi sunması. Özellikle ofis gibi ortamlarda çalışıp mauseların click seslerinden rahatsız olanlar için kullanılması gereken bir ürün. Dilerseniz bir ses testi yapalım. Sol kısımda bulunan oyuncu Mouse sesini ve sağ tarafımda bulunan asus wt425 sessiz mauseun seslerini karşılaştıralım.

Sizlerin de gördüğü gibi Asus wt425 ciddi manada bir sessiz click deneyimi sağlıyor.

Mause’un en iddaa’lı bir diğer teknik özelliği ise uzun süre dayanan pil performansı. Asus bu model mouse’un yaklaşık olarak 12 ay gibi bir pil performansının olduğunu iddaa ediyor. Peki bunu nasıl yapıyor diyenleriniz olacak.

Diyelim ki mause’un alt kısmında bulunan güç tuşunu kapatmayı unuttunuz. Wt425 kendini 10 dakika içerisinde uyku moduna alarak pilini muhafaza edebiliyor. Uyku modu oldukça başarılı, gerçekten tüm pil enerjisini keserek muazzam bir tasarruf sağlıyor. Click tuşuna bir defa basmanız durumunda ise wt425 tekrardan çalışmaya başlıyor.

Mauseun 2.4 Ghz kablosuz bağlantısı sayesinde bilgisayarınızdan herhangi bir kopukluk yaşamıyorsunuz. Yaklaşık olarak 10 metreye kadar sıkıntısız bir bağlantı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Masueun 1000 dpi ile 1600 dpi aralığında dpi seçenekleri mevcut ve optik algılayıcısı her türlü zeminde rahatlıkla çalışabiliyor.

Wt425’in pil ile beraber ağırlığı 82 gr. Bu hafifliği ile uzun süreli kullanımlarda el ve bileklik bölgelerinizde herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Mause 107mm uzunluğa 74mm genişliğe ve 39mm yerden yüksekliğe sahip.

Asus Wt425 Renk Seçenekleri

Asus Wt425 Sessiz Mouse Fiyatı

Asus wt425 kablosuz optik farenin fiyatına gelirsek rakipleri ile kapışacak bir fiyata sahip. Ülkemizdeki döviz kurlarının bu kadar artmasına rağmen wt425’in fiyatı sadece 65 Tl. Üstelik 4 farklı renk seçeneği de mevcut. Bu kadar özelliğe bu fiyat bizce olmuş.

Mause hakkında düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz.