YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Mobil Dünya Kongresi Corona Virüsü Nedeniyle İptal Edildi

MWC

Mobile World Congress (MWC) bu yıl gerçekleşmeyecek. Kongreye katılacak olan ünlü şirketlerin çoğu corona virüsü nedeniyle kongreye katılamayacaklarını duyurmuştu. Virüs endişeleri olan kongre yöneticileri Mobil Dünya Kongerisi’nin bu yıl yapılmayacağını duyurdular.

Corona virüsü her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Şuan için Çin hükümetinin resmi olarak paylaştığı rakamlar göre virüs tespit edilen insan sayısının 60.000‘i geçtiğini ve ölü sayısının ise 1370 olduğunu duyurdu. Çin’de yayılan bu virüs yaklaşık olarak 24 ülkede tespit edildi. Ve hızla da yayılmaya devam ediyor.

Her yıl düzenlenen Mobil Dünya Kongresi bu yıl da 24-27 Şubat tarihleri arasında Berselona‘da yapılması planlanıyordu.

Mobil Dünya Kongresi

Kongreye katılacak olan LG ayın başında virüs kaygısıyla katılmayacağını duyurdu. Ardından sırasıyla ZTE, Ericsson, Nvidia, Intel, Vivo, Sony ve Amazon şirketleri de corona virüsü endişesiyle kongreye katılmayacaklarını belirttiler.

Kongrenin dev katılımcı firmaları bu kararı aldıktan sonra Mobil Dünya Kongresi yöneticileri kongrenin bu yıl yapılmayacağını duyurdular.

MWC Tarafından Yapılan Açıklama İse Şu Şekilde: (İngilizce)

12 February 2020, Barcelona: Since the first edition of Mobile World Congress in Barcelona in 2006, the GSMA has convened the industry, governments, ministers, policymakers, operators and industry leaders across the broader ecosystem.

With due regard to the safe and healthy environment in Barcelona and the host country today, the GSMA has cancelled MWC Barcelona 2020 because the global concern regarding the coronavirus outbreak, travel concern and other circumstances, make it impossible for the GSMA to hold the event.

The Host City Parties respect and understand this decision.
The GSMA and the Host City Parties will continue to be working in unison and supporting each other for MWC Barcelona 2021 and future editions.

Our sympathies at this time are with those affected in China, and all around the world.

MWC Tarafından Yapılan Açıklama: (Türkçe)

12 Şubat 2020, Barselona : 2006’da Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nin ilk baskısından bu yana, GSMA daha geniş ekosistemde endüstri, hükümetler, bakanlar, politika yapıcılar, operatörler ve endüstri liderlerini bir araya getirdi.
Bugün Barselona ve ev sahibi ülkede güvenli ve sağlıklı bir ortam göz önüne alındığında, GSMA MWC Barcelona 2020’yi iptal etti, çünkü koronavirüs salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe GSMA’nın etkinliği düzenlemesini imkansız kılıyor.


Ev Sahibi Şehir Tarafları bu karara saygı duyar ve anlarlar.
GSMA ve Ev Sahibi Şehir Tarafları birlikte çalışmaya ve MWC Barcelona 2021 ve gelecekteki baskılar için birbirlerini desteklemeye devam edecekler.


Şu anda sempatilerimiz Çin’de ve dünyanın her yerinde etkilenenlerle ilgilidir.

Kaynak: TheVerge