Fatih Ağına Bağlanma 2019-2020

62 102.753

Okul internetine bağlanma işlemi sandığınızdan daha basittir. F@tih ağına bağlanmak için gerekli kılavuz burada. 2020 yılı için hazırladığımız okul internetine nasıl bağlanılır makalemiz hazır. Umarız herkes sorunsuz fatih ağına bağlanır. Fatih projesi kapsamında tüm okullarda yürürlüğe giren bu proje ile tüm okullara bedava internet sağlandı. Öğrenciler fatih ağları ile internet ihtiyaçlarını bu ağlardan ücretsiz şekilde faydalanıyorlar. Peki bu fatih ağına nasıl bağlanılır. Okul internetine bağlanma 2019 aslında çok basit.

Okul İnternetine Bağlanma Yöntemi

Öncelikle wifi kısmına girerek “F@atih” yazan ağa tıklıyoruz. Ve bu okul interneti ağı bizlerden şifre isteyecektir. Genellikle fatih ağı şifresi 2019: !1qaz2WSX3edc4RFV%56 şeklindedir. Ama okul idarelerinin çeşitli bahanelerinden dolayı şifre değiştirilebilmektedir. Buda artık müdürlerinizin insafına kalmış bir şey. Her neyse fatih ağına yukarıda ki şifreyi yazdıktan sonra ise %90 ihtimalle internete bağlanacaksınız. Ve internetiniz sonunda cihazınıza bağlanmış olacak. Fakat çoğu site engelli olacak. Ama bunuda aşmak mümkün.

Fatih Engeli Kaldırma

Okul interneti fatih engeli kaldırmak için bize gerekli bir vpn uygulaması lazım. O da Hotspot Shield uygulaması. Hotspot Shield İle İle fatih ağında engellenmiş yasaklı sitelere erişim sağlayabiliriz. Hostvpn nasıl kullanabileceğinizi bilmiyor iseniz buyrun buraya tıklayınız. Fatih okul interneti ile bağlandığımız hotspot shiled vpn kapandı. İşte yeni meb okul interneti ayarları. Fatih Okul İnterneti Yeni VPN ve Ayarları

Fatih Şifresi 2020

Fatih ağı şifresi: !1qaz2WSX3edc4RFV%56 şeklindedir.


62 Yorum
 1. Caner Atar diyor

  Fatih icin gereken tum ayarları yaptım ama hocalar ne yapmissa artik baglanamiyorum

  1. Furkan OTACI diyor

   Yeni ayarlar yarın paylaşılacak. Takipte kalınız.

 2. mustafa diyor

  arkadasım senin haptıgın vepenelr caiısmıyor

  1. Furkan OTACI diyor

   ayarların bir çoğu kapandı hocam

 3. Japon diyor

  Furkan Bey ben de samsung note 8 telefon var. Doğru şifreyi girdiğim halde fatih wifi ye bağlanamıyorum. Başka telefonlar aynı şifreyle bağlanıyor. Ben başka wifi ye bağn jflanabiliyorum. Fatih ağına benim telefon bağlanmıyor sebebi ne olabilir.

  1. Furkan OTACI diyor

   Hocam çok sık olmasa da bu hata ile bizlere mesaj gönderen arkadaşlarımız oluyor. İnternetten meb sertifikası yazıp bunu telefonunuza entegre edin. Çalışıp çalışmadığından ise pek emin değilim.

  2. emin diyor

   bazıları öyle oluyor çözüm meb sertifikasısı indir

 4. Yasin diyor

  Hadi hocam bulun bitane

  1. Furkan OTACI diyor

   Hocam elimizde şuan yok. Araştırıyoruz. İnşallah en kısa sürede bulucağız.

 5. Eness diyor

  Masaüstü (Windows) Vpn için son durum nedir.

  1. Furkan OTACI diyor

   Biz PC için bulmaya çalışırken mobil kapandı. 🙂

   PC Fatih internet ayarları için henüz bir gelişme yok hocam.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Onayla Veri Politikamız