YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

En İyi 10 PES-1 Oyunu

PES1 ne kadar eski de olsa popüleritesini hiçbir zaman kaybetmeyen bir aktivite halini aldı. Ve çoğu kişinin çocukluğuna şahitlik ederek anılarda daima yerini korumuştur. Hala da popülerliğini korumaya devam ediyor ve eskiyecek gibi de görünmüyor. Biz de Teknotacı ekibi olarak PES1 oyununa olan ilgiyi görerek en iyi 10 PES1 oyununu sizler için derledik. Sizler de en iyi 10 PES1 oyununu inceleyerek bu oyunların tadını çıkarabilirsiniz.

En İyi 10 PES1 Oyunu

En iyi 10 PES1 listemize bir göz atabalirsiniz.

Resident Evil 2 ve 3

Resident Evil 2 ve 3

Orijinal Resident Evil, Survival Horror türünü başlattı ve Alone in the Dark ve Sweet Home gibi önceki oyunlarda kullanılan formülü yeniden tanımladı. İlk oyun bir basamak taşıyken, kritik ve genel başarı elde eden Resident Evil 2 idi. Oyun, oyuncunun bir çıkış yolu bulması gereken bir zombi salgını tarafından harap bir şehirde ayarlanır. Bir sonraki taksit Resident Evil 3 Nemesis, RE2 kadar ticari olarak başarılı olmasa da, oyunun bu konsoldaki çağını ve şimdiye kadarki en iyi ps1 oyunlarından birini temsil ediyor.

Resident Evil 2 ve 3

Birkaç grafik ve oyun geliştirmesiyle Resident Evil 3, oyuncunun oyundaki kararlarına bağlı olarak dallanma hikayelerine sahip oldukça etkileyici bir oyundan oluşuyor. Bunun dışında RE3 Nemesis, durumsal bir kaçınma hareketi ve çeşitli tipte mühimmat yaratma yeteneğine de sahipti. Bu, sizi her yerde kovalayacak ve oyuncuları her zaman ayak parmaklarında olmaya zorlayacak görünüşte durdurulamaz bir düşmanla ikiye katlandı.

Crash Bandicoot Series

Crash Bandicoot Series

Oyuncu, yaratıcısını ve kötü bilim adamı Dr.Neo Cortex’i dünyayı ele geçirmekten yenmek zorunda olan antropomorfize bir bandicoot’u kontrol eder. Oyun PlayStation için 3 başlık üretti ve dünya çapında 50 milyondan fazla sattı. Crash Bandicoot’un seviye ve karakter tasarımı ile eğlenceli anlatı, Crash Bandicoot’u en iyi platform oyuncularından biri ve en iyi ps1 oyunları arasında yer alıyor.

Crash Team Racing

Crash Team Racing

Crash Team Racing veya CTR adından da anlaşılacağı gibi Crash Bandicoot serisinin karakterlerini içeren bir araba yarışı video oyunudur. Oyuncu, yeni yükseltmelerin ve oynanabilir karakterlerin kilidini açan hikaye modunu oynamayı seçebilir. Akışkan kontrolleri ve üstün seviye tasarımı, bu kart yarış oyununu türdeki diğer oyunların çok üstüne koyar ve bu da bugün oyuncular için kesin bir başlık haline gelir.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII

Zamanın testini yapan bir RPG unvanı varsa, Final Fantasy olması gerekir. Türdeki çoğu oyun çekirdek hayranlar arasında popüler olsa da, PlayStation’daki Final Fantasy VII, satış ve popülerlik söz konusu olduğunda evden kaçtı. Sadece önceki başlıklarla sunulan mekaniği iyileştirmekle kalmadı, aynı zamanda ikonik karakterleri ve hikayesi popüler kültürde büyük bir etki bıraktı. Ayrıca, antagonistin kahramanın aşk ilgisini acımasızca etkilediği ve öldürdüğü video oyun tarihinin en şok edici anlarından birini de içeriyordu. Konuya göre bu grafik bir şey tür için duyulmamıştı ve bu oyunu son derece unutulmaz kıldı.

Tekken 3

Tekken 3

Önceki nesil oyun konsollarında Street Fighter, Mortal Kombat ve King of Fighter gibi ünlü unvanlarla birebir dövüş oyunları vardı. Virtua Fighter dövüş oyunlarında 3d grafikler ve modeller kullanmakla dikkat çekse de, kesin bir standart belirleyen Tekken 3’tü. Serinin ikinci bölümü zaten hafif ana akım başarısı görmüştü. Ancak Tekken 3, hem acemi hem de ileri düzey oyuncuların akıcı oynanışı ve öğrenme eğrisi nedeniyle konsolun tarihindeki en usta teknik dövüş oyunlarından biri oldu. Tekken 3 kesinlikle dönemin en iyi dövüş oyunu ve kesinlikle en iyi ps1 oyunlarından biriydi.

Castlevania: Symphony of the Night

Castlevania: Symphony of the Night

Hikaye tam olarak ‘Castlevania: Rondo of Blood’ın kaldığı yerden devam ediyor ve şimdi kahraman olarak yeni bir karakter Alucard’ı içeriyor. Oyuncunun cephaneliği, önceki oyunların kamçı ve basit kontrolleriyle karşılaştırıldığında çeşitli silahlar, zırhlar, kalkanlar, sihirli eşyalar ve hareketler içerdiğinden, oyun silah sistemini tamamen elden geçirdi. Seviye tasarımı da değiştirildi ve her zamankinden çok daha ayrıntılı ve geniş.

Metal Gear Solid

Metal Gear Solid

Metal Gear, NES’te, düşmanlarla yüzleşmek yerine gizli ve kaçmaya odaklanan bir aksiyon-macera oyunuydu. 1998 yılında, orijinal oyunların yaratıcısı, serinin PS1 için 3. taksit olarak Metal Gear Solid’i (karakterin adını değil, 3d grafiklerine atıfta bulunarak) başlattı. Oyun sadece ticari bir başarı değildi, aynı zamanda gizli tabanlı aksiyon oyunları için de standart oluşturdu. Hikayesi bazı oyuncular tarafından biraz kafa karıştırıcı olarak adlandırılabilir, ancak akıcı ve yenilikçi oyun, anlatı ve en iyi karakter ve patronlardan bazıları, MGS’yi şimdiye kadarki en önemli video oyunlarından biri olarak yapar ve tartışmasız en iyi ps1 oyunu ellerini kaldır.

Silent Hill

Silent Hill

Resident Evil ve birkaç klonu, bazı gerçek atlama korkusu olan oyuncular için heyecan verici bir korku odaklı aksiyon oyunu deneyimi yaratmaya çalıştı. Ancak bu, ilgili ateşli silahlar ve militarist geçmişe sahip görünüşte güçlü karakterler nedeniyle onları bir korku oyunu yapmıyor. Ancak 1999’da Silent Hill ortaya çıktığında, oyuncular nihayet psikolojik korku ve kabusların yapıldığı şeylere sahiptiler.

Hikayesi, yol kenarındaki bir kazada hayatta kaldıktan sonra hayalet bir kasabada kayıp kızını arayan tek bir babayı içerir. Eğer otomatik olarak size çekici olağandışı canavarlar dolu sis kaplı bir kasabada dolaşırken, oyuncu ateşli silahlar az veya hiç eğitim ile düzenli bir joe kontrolü verildi. Oyun ayrıca, oyunun seyri sırasında aldığınız kararlara dayanarak birden fazla sonun olmasıyla da ünlüydü.

Twisted Metal

Twisted Metal
En İyi 10 PES1 Oyunu

Araç savaşı, Twisted Metal’den önce tam teşekküllü bir video oyunu türü değildi. İkinci taksit Twisted Metal 2, selefi üzerinde büyük bir gelişme oldu ve kısa süre sonra dünya çapında bir hit oldu. Hikaye kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve Calypso adlı gizemli bir karakter, victor’a en derin arzularını sunan bir yıkım derbisine ev sahipliği yapıyor. Twisted Metal 2, daha fazla araba, savaşmak için daha fazla alan ve bazı önemli grafik ve oyun geliştirmelerine sahiptir. Bu aynı zamanda franchise’ın bugüne kadarki en çok satan ürünüydü.

Marvel Vs Capcom

Marvel Vs Capcom

En İyi 10 PES1 Oyununu listelediğimiz bu yazımızı sizler de inceleyerek bu heyecan verici 10 oyunun tadını çıkarabilirsiniz.