YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

2021 iPhone SE 3 Özellikleri, Fiyatı ve Tüm Bildiklerimiz

iphone se 3 - se plus 2021 özellikleri ve fiyatı

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen üçüncü nesil iPhone SE hakkında, bazı önemli bilgiler gün yüzüne çıktı. İşte şimdiye kadar iPhone SE 3 ile ilgili bildiğimiz her şey…

Apple’ın aylardır üzerinde çalıştığı daha ucuz iPhone modeli iPhone SE 2020, geçtiğimiz nisan ayında resmi olarak tanıtılmış ve satışa çıkmıştı.  Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bu telefon satış rakamları konusunda Apple’ı sevindirmişti.

Daha küçük ekranlı bir iPhone olarak karşımıza çıkan yeni iPhone SE 2020, önümüzdeki yıl ise yerini iPhone SE 3 modeline bırakacak.  Apple’ın halen üzerinde çalıştığı yeni iPhone SE 3 modeli hakkında yeni bilgiler ve sızıntılar gelmeye devam ediyor. Gelin telefon hakkındaki yeni detaylara hep birlikte göz atalım.

Yeni iPhone SE 3 Nasıl Olacak?

iphone se 3 nasıl olacak

Apple’ın yine dönemin şartlarına göre uygun fiyatlı olarak satışa çıkaracağı yeni modelin,  iPhone SE Plus veya iPhone SE 3 ismiyle gelmesi bekleniyor. Apple firmasını bizzat yakından tanıdığımız için pazarlama stratejisi olarak yeni modelin isminin iphone se 3 olmasına kesin gözüyle baktığımızı söyleyebiliriz. İphone SE 3 modelinin ise 2021’in ikinci yarısında tanıtılması muhtemel gözüküyor.

iphone se plus se 3 2021 ismi ne olacak

İphone SE 3 Teknik Özellikleri

iphone se 3 özellikleri

Gelelim Apple’ın bu küçük canavarının teknik özelliklerine.

Yurt dışından aldığımız sızıntılara göre iphone se 3 bir önceki model olan iphone se 2020 den daha büyük olacak. Bir önceki kardeşi iphone se2 4.7 inç ekran ile gelirken yeni modelin 5.5 veya 6.1 inç olarak piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ve iphone se3’ün tasarımını iphone 8 plus a benzeyeceği belirtiliyor.

TouchID yani ekran içi parmak izi desteğine sahip olacak telefon, çift arka kamera ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bazı iddialara göre iPhone SE 3 modelinde ekran çentiği yer almayacak. Ancak bu şimdilik çok düşük bir ihtimal. Apple uzun bir süre çentik tasarımına devam edecek gibi gözüküyor.

İPhone SE (2020) 1.821mAh batarya kapasitesine sahip, bu telefonun kompakt boyutu göz önüne alındığında makul görünebilir, ancak pil ne yazık ki bir günü rahat bir şekilde çıkaramıyor. Kullanıcılar tarafından iphone se 2020’nin pil performansı yetersiz kaldığı için apple’ın yeni se3 modelinde pil iyileştirmesi yapması belirtiliyor. (Şimdi Apple dan bahsediyoruz hiçbir şeyin garantisini veremezsin ki abi. Misal adamlar iphone 12 de batarya kapasitesini düşürdüler.)

İphone se 2020 de bildiğiniz üzere gece modu yoktu. Fakat Apple yeni iphone se3 de gece modu özelliğini bu modelde kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Fotoğraf ve video tarafında da büyük iyileştirmeler beklediğimizi belirtelim.

Kesin olarak gelmesi beklenen bir diğer özellik ise 5G olacak. İphone se 3 telefonun iphone 12’lerde bulunan A14 Bionic işlemcisinden güç olacağı ve mevcut ram kapasitesinin ise 4 GB olacağı söyleniyor.

İPhone SE3 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Evet gelelim son olarak 2021 yılında çıkması beklenen Yeni iphone se 3’ün fiyatına. Bri önceki model olan se2 400 dolar gibi bir etiket fiyatı ile piyasaya çıktığını hatırlayalım. Yeni çıkacak olan bu modele ve teknik özelliklerine baktığımızda ise bizce en az 450 dolar civarında falan olmasını bekliyoruz.

iphone se plus - se 3 2021 fiyatı

Evet değerli arkadaşlar iphone se 3 hakkında bilinenleri sizler ile paylaştık. İphone se 3 hakkında gelen yeni bilgileri teknotaci.com web sayfamızda bulabilir ve güncel teknolojik gelişmeleri web adresimizden takip edebilirsiniz.