YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

MAC için En İyi Toplu Resim Boyutlandırıcı ile Fotoğrafları Yeniden Boyutlandırma

Mac İçin Toplu Fotoğraf (Resim) Boyutlandırıcı İle Fotoğrafları Yeniden Boyutlandırma

Çoğu zaman resimleri yeniden boyutlandırma yapmamız gerekebiliyor. E-postamıza, arkadaşlarımıza veya bir kurumun web sitesine resim yüklemek için resim (fotoğraf) boyutunu küçültmek (boyutlandırmak) hayati bir meseleye dönüşebiliyor.

Fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırmanın onlarca farklı yolu vardır. Çeşitli yazılımlar ile, web siteleri ile veya fotoğraf düzenleme uygulamaları ile resimleri yeniden boyutlandırarak kapladığı alanı küçültebiliyoruz.

Bir Mac kullanıcıysanız ve görüntüleri yeniden boyutlandırmak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyelim.

Mac resimleri yeniden boyutlandırmak için Tweaking Teknoloji şirketinin hazırladığı mac için en iyi fotoğraf boyutu küçültme aracı olan “IMAGE RESIZER” programının püf noktalarını ve nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Imege resizer mac uygulaması ne yazık ki ücretli olmuş. Adamlar baktı uygulama tutumuş hemen ücretli yapmışlar. Ücretsiz resim boyutu küçültmek isteyenler tinypng sitesi üzerinden küçültebilir.

Mac İçin En İyi Toplu Resim Boyutlnadırma Programı – Mac İçin Image Resizer Resimli Nasıl Kullanır?

1. Öncelikle Image Resizer – Fotoğrafları Yeniden Boyutlandır indirme bağlantısına tıklayarak mac cihazınıza indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açın ve uygulamanın ana sayfası sizleri karşılayacaktır.

2. Ana ekranda resimleri toplu boyutlandırmak için seçilen resimleri sürükle bırak yöntemi ile veya klasörü seçerek resimleri seçebilirsiniz.

Image Resizere Ana Ekran

3. Fotoğrafları seçtikten sonra alt orta kısımda bulunan ileri (next) butonuna tıklayın.

Mac İçin Resim Yeniden Boyutlandırma Programı

4. İleri dedikten sonra resimlerinin konumunu ayarlamak isterseniz de program bunu için sizlere bu özelliği sunuyor. Resimleri toplu bir şekilde döndürebilir ve yansıtabilirsiniz.

Mac'deki Fotoğraf ve Resimleri Toplu Olarak Yeniden Boyulnadırma

5. Mac Image Resizer uygulamasının bu son işleminde ise bizlere çeşitli seçenekler sunuyor. Bu son adımda fotoğrafların formatını değiştirebilirsiniz, hemen altındaki seçenekte ise resimlerin kalitesini 0-100 arasında bir değer verebilirsiniz.

Değer ne kadar az olursa fotoğrafların kaplayacağı alan o kadar az olacaktır ama değer ne kadar da düşerse fotoğrafın kalitesi de o kadar düşecektir. Bizim önerdiğimiz değer ise 70.

Mac İçin Resimleri Yeniden Boyutlandırma Yazılımı

6. Son olarak da resimlerin kaydedileceği klasörü seçtikten sonra Next (ileri) butonuna basarak resimleri kaydedebilirsiniz.

7. Resimlerin yeniden boyutlandırması bittikten sonra karşınıza ayrıntılı bir pencere çıkacak. Bu pencere ile boyutlandırma değerleri gibi birçok bilgiyi ön izleyebileceksiniz.

Apple Mac İçin Resimler (Fotoğraflar Nasıl Yeniden Boyutlandırılır

Sonuç

Image resizer yazılımı, görüntüleri toplu olarak yeniden boyutlandırma imakanı sağlayarak işlerinizi çok kısa bir süre de bitirmenizi olanak sağlayabilir. Teknotacı bu uygulamayı sizler için önermektedir.

Bir sonraki nasıl yapılır içeriğimiz de görüşmek üzeri dileğiyle.