YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Sessiz Fare (Mouse) Önerileri

sessiz fareler

Günümüzdeki bilgisayar farelerin sesleri ciddi manada insanları rahatsız edebiliyor. Özellikle de kalabalık ofis ortamlarında bu ses gerçekten ciddi manada çalışanların ve orada bulunan insanların dikkatlerini dağıtabiliyor.

Bu seslerde insanlarda dikkat dağınıklığına sebebiyet verebiliyor.

Bizler bu yazımızda sizlere ev, ofis ve kütüphane gibi yerlerde kullanabileceğiniz sessiz fareleri tanıtacağız.

Sessiz mouselar ile sizler işinize daha iyi odaklanabileceksiniz ve bulunduğunuz ortamı daha sessiz bir hale getirebilirsiniz.

Sesiz Fare Tavsiyesi

Logitech Silent Serisi: M590, M330 ve M220

logitech sessiz fareler
logitech sessiz çalışan fareler

Logitech’in bu serisinde ki farelerinin hepsi sessiz çalışma özelliğine sahip. Ve aynı zamanda bu bildiğimiz kırmızı ışıklı fare sensörleri yok. Bu sayede de gece kullanıldığında görüntü kirliliğindenden kurtulabilirsiniz.

Logitech Silent serisi oldukça sessiz ve işlevsel olması yanı sırada fiyatları sessiz bir mouse’a göre oldukça iyi. Pil konusuna gelirsek bu serideki ürünlerin tamamı tek adet kalem pil ile çalışıyor ve bir pil ile uzun süre fareyi kullanabiliyorsunuz.

Asus WT425 Kablosuz Sessiz Mouse

Asus WT425 Sessiz Fare
asus wt425 sessiz mouse

Asus’un bu sessiz fare modeli ise normal fare tıklama sesinden 10 kat daha az ses çıkardığını iddaa ediyor. Ergonamik bir tasarıma sahip olan bu mouse elinizi tam bir şekilde kavrayabiliyor. Yalnız tasarım sağ el ile tasarlandığı için bu durum solak olanlar için dezavantaj. Solak olanlar bence bu modele hiç bulaşmasın.

Ürünü farklı DPİ aralıkları ile kullanabiliyorsunuz.

Nexus Sessiz (Silent) Mouse

nexus sessiz fare ve mause
nexus sessiz mouse

Nexus firmasını çok duymamış olabilirsiniz ki bu çok normal, çünkü bu firmanın ürünleri ülkemize çok nadir geliyor. Nexus’un bu faresi oldukça sessiz çalışan bir fare. Ürün hem kaliteli hemde ucuz. Farklı DPI aralıkları da mevcut. Bence bir göz gezdirmenizde fayda var.

İnca Sessiz Mouse

inca sessiz mause
inca sessiz fare

Listemiziz en sonunda yer alan bir diğer sessiz mouse ise İnca’nın IWM-331RS model faresi.

Bu fare 1600 DPI ayarında çalışıyor. Ne yazık ki DPI ayarlarını değiştiremiyorsunuz. Ama bu fareninde en büyük avantajı ise fiyatı. Fiyatı oldukça düşük sessiz bir mouse almak isteyenler bence hiç beklemesinler bu model sessiz fareyi sizlere çok rahat bir şekilde öneriyorum.

Dostlar bu makalemizde sizlere en iyi ve en kaliteli sessiz çalışan fare (mouse) modellerini tanıtmaya çalıştık. Umarım karar vermişsinizdir.

Daha iyi sessiz fare önerisi var ise yorum kısmından bizleri aydınlatabilirsiniz 🙂