YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Mobil İçin En İyi Artırılmış Gerçeklik (AR) Oyunları

Mobil Arttırılmış Gerçeklik AR Oyunları

Çocuğunuzu akıllı telefonunuz ile eğlendirmenin daha güzel ve daha heyecan verici yollarını mı arıyorsunuz? O zaman doğru bir yerde olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Artırılmış gerçeklik (ar) oyunları listemize tekrardan hoş geldiniz.

Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunları ile çocuklarınız hem daha çok eğlenecek hem de bu oyunlar sayesinde hayal güçlerini daha da güçlendireceklerdir.

Hatta çoğu uzman bu oyunların çocuklarının gelişimine fayda sağladığını belirtiyor. İşte çocuklar için hazırlanmış olan artırılmış gerçeklik oyunları.

Listeye hemen geçmeden önce artırılmış gerçeklik (ar) nedir ne değildir isterseniz ona değinelim.

Artırılmış gerçeklik yani kısaltılmış hali ile AR, adından da anlaşılacağı üzeri var olan bir nesneyi bilgisayar, telefon, tablet vb. araçlar ile üzerinde çeşitli değişiklikler yaparak bunları bizlere aktaran yazılımların tümüne denir. Örnek vermek gerekirse AR (artırılmış gerçeklik) teknolojisini kullanarak evinizin içerisinde sanal bir dinozor gösterebilirsiniz.

Magical Park


Park ve bahçelerde oynamak için tasarlanmış Magical Park (Sihirli Park) artırılmış gerçeklik oyunu ile açık oyun alanlarını bu oyun sayesinde daha heyecan verici bir yere dönüştürebilirsiniz.

3D artırılmış gerçeklik (ar) teknolojisini çok iyi bir şekilde kullanan Magic Park ile eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

İndir: Magical Park İos İçin İndir | Android İçin İndir

Thomas & Friends Minis


Thomas & Friends Minis artırılmış gerçeklik tren istasyonu kurma oyunudur. Bu oyun ile çocuğunuzun odasında artırılmış tren istasyonları kurmaya sağlar.

Oyunun içerisinde çeşit çeşit trenler ve çeşit çeşit istasyonlar mevcut. Uygulama içi satın alma ile dilediğiniz tren veya istasyonun kilidini açabilirsiniz.

İndir: Thomas & Friends Minis İos İçin İndir | Android İçin İndir

Angry Birds AR: Isle of Pigs


Bizlerinde zamanında severek oynadığımız angry birds’in de artırılmış gerçeklik oyunun yaptılar. Hem çocuğunuz için hemde kendiniz için eğlenceli vakit geçirmek için güzel artırılmış gerçeklik oyunlardan bir tanesi.

Oyun ki zaten klasik angry birds den bir farkı yok. Domuzları yine öldürüyorsunuz ama bu sefer odanızda 🙂

İndir: Angry Birds AR İos İçin İndir | Android İçin İndir

Avo


Artırılmış gerçeklik oyunları listemizin bir sonraki oyunu ise Avo oluyor. Avo ios için piyasaya sürülen bir mobil artırılmış gerçeklik oyunlarından bir tanesi.

Oyunun resminden de anlayabileceğiniz gibi Avo karakteri bir avakado meyvesinden esinlenmiş.

Artırılmış gerçeklik oyunları ios platformunda epey var ama eğer ios işletim sistemi bir cihazınız var ise hem kendiniz hem de çocuğunuz için kesinlikle denemeniz gerektiğini düşündüğümüz bir oyun.

İndir: Avo Artırılmış Gerçeklik Oyunu İos İçin İndir

Color Quest AR


Mobil AR oyunları listemizin 5. sırasında ise Color Quest AR oyunu yer alıyor. Oyun hem ios platformunda hem de android platformunda mevcut.

Bu oyun ile kendi zevkiniz ve hayal gücünüze göre karakterler çizip oluşturuyorsunuz. Ve oluşturduğunuz bu karakterleri dilediğiniz ortamda 3 boyutlu olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

İndir: Color Quest AR İos İçin İndir | Android İçin İndir

Pokémon GO


Herhalde artık pokemon go oyununu duymayan kalmamıştır diye tahmin ediyorum. Çünkü zamanında oldukça popüler olan bu AR mobil oyunu, duyurulduğu ilk günden indirme rekorları kırmıştı. Tüm dünyada oldukça popüler olan Pokemon Go artırılmış gerçeklik oyunu halen bile oldukça fazla oynanıyor.

Aslında bu artırılmış gerçeklik oyunu çocuklardan ziyade daha çok gençlere ve ebeveynlere hitap ediyor.

Oyunda sizler sürekli bir yerlere giderek poketop topluyorsunuz. Ve bulduğunuz poketopları açıp karakterleri toplayıp seviye atlıyorsunuz.

İndir: Pokemon Go İos İçin İndir | Android İçin İndir

AR Sports Basketball


Gelelim bir başka eğlenceli ar oyunları kategorisinden bir oyuna daha. Ar Sports Basketball oldukça eğlenceli bir arttırılmış gerçeklik oyunu.

Bu oyunda potayı herhangi bir yere koyuyorsunuz ve o potaya basket atmaya çalışıyorsunuz. Oldukça zevkli ve eğlenceli bu oyunu da öneririm.

İndir: AR Sports Basketball İos İçin İndir | Android İçin İndir (Kaldırılmış)

AR Dragon


Mobil için artırılmış gerçeklik oyunları listemizin son ar oyunu ise Ar Dragon oluyor.

Oldukça sevimli dinozor karakterleri ile bu dinozorlar ile vakit geçiriyorsunuz.

Özellikle de çocuklarınız bu oyuna bayılacak diyebilirim.

İndir: Ar Dragon İos İçin İndir | Android İçin İndir