YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Eve Hapsolduğunuz Şu Günlerde Verimli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Uygulama

verimli vakit geçirmenizi sağlayacak 5 uygulama

Koronavirüsün artmasıyla ve henüz tedavisinin de bulunamamasıyla birçok ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanmakta. Ülkemizde henüz sokağa çıkma yasağı uygulanmasa da evlerde kalma konusunda birçok çalışma yapılmakta. Dolayısıyla bu süreçte zamanımızın tamamına yakını evlerimizde geçmekte.

Bu süreçte film izleme, kitap okuma, sosyal medyada takılma ya da mobil oyunlarda zaman geçirme gibi aktivitelerle uğraşılsa da bir süre sonra bunlar da sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Bizler de bu sebeple sizler için verimli vakit geçirebileceğiniz uygulamaları derledik. Şimdi bu listeye beraber göz atalım.

1.TED

TED Uygulaması
TED Uygulaması

10 milyondan fazla indirmeye sahip TED uygulaması eğitim kategorisinde yer alan ve fikir oluşturmak açısından çok geliştirici bir uygulama. Play Store’da 4.7 yıldıza sahip uygulama ayrıca indirdiğiniz alt yazılı videoları çevrimdışı izleme imkanı da sunuyor. Kesinlikle kaliteli zaman geçirebileceğiniz bir uygulama.

Buradan indirebilirsiniz.

2.Ablo

ablo uygulaması
Ablo Uygulaması

5 milyon indirmeyi geride bırakan Ablo uygulaması, dünyanın dört bir yanından insanlara sohbet edebileceğiniz güzel bir uygulama. Karşı tarafın yazdıklarını Türkçe olarak okuyabilir, cevabınızı Türkçe olarak yazıp çevirerek gönderebilirsiniz. Hatta Ablo’da görüntülü aramaları da canlı olarak çevirebilirsiniz.

Buradan indirebilirsiniz.

3.Hızlı Beyin

hızlı beyin uygulaması
Hızlı Beyin uygulaması

5 milyon indirmeye ulaşmış Hızlı Beyin uygulaması birçok zeka oyununu içinde barındıran eğitme amaçlı bir uygulamadır. Uygulamanın içerisinde matematiksel oyun, bulmaca, 2048 oyunu, tren konsantrasyonu, IQ testi, akıllı ve hızlı düşünme egzersizleri ve tepki hızı arttırıcı egzersizler bulunuyor. Çocuklar için çok faydalı olan bu uygulama, beyin oyunları, farklı zihinsel becerileri kullanmanıza yardımcı olmak için bilişsel psikoloji ilkelerine dayanıyor.

Buradan indirebilirsiniz.

4.Storytel: Sesli Kitaplar

storytel
Storytel

10 milyon indirmeye sahip Storytel, bir sesli kitap uygulaması. Uygulamada binlerce kitabı gerek ünlü sanatçılar gerek profesyonel seslendirmeciler gerekse bilim insanları tarafından seslendirilmiş bir biçimde dinlemeniz mümkün. Uygulamada sınırsız olarak kitap dinleyebilmek veya indirip çevrimdışı olarak dinlemek için aynı Spotify veya Netflix gibi abone olmanız gerekiyor.

Buradan indirebilirsiniz.

5.Words Of Wonders

Word of wonders
Word of Woners

Words of Wonders, bir kelime bulmaca oyunu. Ancak kelime bulma eyleminden çok daha fazlasını barındırıyor. Her farklı bölümde dünyanın farklı bir bölgesine seyahat ediyorsunuz ve bölümü bitirdiğinizde o bölge ile ilgili ilginç bir bilgi öğreniyorsunuz. Oyunda bulamadığınız kelimeler için joker kullanabiliyorsunuz ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu jokerler jeton ile kullanılıyor ve jetonlar para ile satılıyor. Tabii oynayarak da kazanabiliyorsunuz ancak bu süreç zaman alıyor.

Buradan indirebilirsiniz.