YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Nvidia GeForce Now Nedir?

Nvidia GeForce Now ile artık iyi bir oyun bilgisayarına sahip olmadan da kaliteli oyun oynamak mümkün. Nvidia sonunda bulut tabanlı bir sistem geliştirerek bilgisayarı iyi olmayan oyuncuların da kaliteli bir şekilde oyun performansına dahil olmalarını sağladı. GeForce Now, oyunları “akış” olarak oynamanıza izin veriyor, yani grafikler sunucuda, bilgisayarınızın donanımını yormadan işleniyor ve size gönderiliyor. Tabii ki bu sistemden en olumlu şekilde faydalanabilmek için internet hızınızın da yeterli seviyede olması gerekiyor.

Sistemden bahsetmek gerekirse uzak bağlantı sunucusu, size özel bir bilgisayar oturumu açılıyor ve bu oturumda o bilgisayarda sahip olduğunuz kütüphanenizdeki oyunları dilediğiniz gibi rahatlıkla kasmadan, donmadan, akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

Sistemin mantığı ise kabaca bulut sunucusunda bağlandığınız bilgisayar oturumu, bir canlı yayın yapıyor ve sizde bu canlı yayına uzaktan bağlantı ile katılarak dilediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz. Sistem basit ve etkili bu sayede Nvidia birçok kullanıcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

geforce now

Sistem ne derece etkili olsa da internet bağlantınızdan dolayı birtakım gecikmelere maruz kalmanız kuvvetle muhtemel oluyor. Ancak fps türü oyunlarda da bu seviye kabul edilebilir. Birçok kişi artık yeni bilgisayar almak yerine bulut tabanlı bu sistemi tercih ediyor.

Peki GeForce Now nasıl kullanılıyor?

Buraya tıklayarak GeForce Now’un sitesine ulaşabilirsiniz.

Bu bulut tabanlı serviste oyunların sunucu sistemleri GeForce GTX 1080 ekran kartlarıyla donatılmış. Üst düzey bu sistemden yararlanmak için Nvdia, GeForce Now için kendisi bir uygulama geliştirmiş ve üyelik kaydı oluşturuyorsunuz ve ardından ücretli veya ücretsiz dilediğiniz paketi seçerek GeForce Now’u kullanabiliyorsunuz. Ayrıca GeForce Now şuanda 30’dan fazla oyunu desteklemekte.

Nvdia GeForce Now Fiyatlar ve Detaylar

GeForce Now’u ücretsi kullanabilseniz de ancak bazı kısıtlamalar da mevcut. Eğer sistemde yoğun talep oluştuğunda sistem sizleri belli bir sıraya koyabiliyor. Ücretli oyun seçeneği Founders ile bu kısıtlamalar kalkıyor. Aylık ücret ise 4.99 dolar ve ilk 3 ay boyunca da ücretsiz.

Teknolojik haberlerden geri kalmamak için buradan haberlerimizi takip edebilirsiniz.