YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Msi Vigor GK30 Combo Klavye ve Mause Seti İnceleme

msi vigor gk30 klavye ve mause seti incele

Efenim teknotacı’ya hoş geldiniz bugün hem klavye hemde mause ile beraber satılan msi’ın vigor gk30 combo ürününü inceleyeceğiz.

Msi’ın bu klavye ve mouse setini ayrı ayrı olarak da satın alabileceğinizi belirtelim. Fakat ayrı ayrı alınca biraz fiyat yükseliyor. O yüzden bu 2’li seti almak çok daha mantıklı.

Lafı çok uzatmadan hemen ürünün kutu içeriği ile başlayalım isterseniz.

Msi vigor gk30 combo klavye ve mouse ürününün kutu içeriğinde bir adet Msi Clutch Gm11 mause, bir adet Msi vigor gk30 klavye ve ürünlere ait garanti belgesi ile kullanım kılavuzu çıkıyor. Kutu içeriği bu şekilde ve içinde başka bir şey çıkmıyor.

msi vigor gk30 combo klavye ve mause incelemesi

Klavye ile mause’ın teknik özelliklerine de hafiften bir değinelim bu arada. Msi Gk30 Klavyenin teknik özelliklerine baktığımızda ürün giriş segmetinde bir ürün olduğu için çok özellik tabiki beklemiyoruz.

Öncelikle klavyenin mekanik olmadığını belirtelim. Msi, gk30 klavyesinde Mekaniğe benzetilmiş 3 parçadan oluşan pistonlu anahtarlar kullanılmış. Kalveyenin en dikkat çeken noktalarından bir tanesi de 12 milyona yakın tuş basma ömrüne sahip olması. Msi, gk30 klavyenin yaklaşık olarak 12 milyon tuş ömrüne sahip olduğunu belirtiyor.

msi gk30 klavye

Vigor gk30 klavye’de 10 farklı rgb efekt modu da mecvut. İsterseniz klavye üzerinden isterseniz de msi dragon yazılımı ile rgb ışıklandırmanın ayarlamalarını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Klavye üzerinde bulunan msi logolu tuş ile de çeşitli fonksiyonlara kolaylıkla erişebilir aynı zamanda buradan da herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan rgb aydınlatmanın ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Kutu içinden çıkan Msi Clutch GM 11 oyuncu faresinin de teknik özelliklerini vermeden geçmeyelim. Gm 11 de msi’ın giriş seviyesi oyuncu mauslarından bir tanesi. Gm 11 oyuncu faresinde 7 farklı rgb aydınlatma modu mevcut. Hem msi logosu hemde farenin alt kısmında bulunan rgb ışıklandırmalar geceleyin fareye güzel bir görüntü sağladığını söyleyebiliriz.

msi gm11 mause

Mouse’un dpi aralığı 400 ile 5000 dpi aralığında. Msi bu farenin 10 milyon tıklama ömrüne sahip olduğunu belirtiyor. Mause da 6 farklı tuş mevcut ve bu tuşlara dragon center yazılımı ile çeşitli fonksiyonlar ekleyebiliyorsunuz.

Msi Vigor GK30 İncelemesi

Msi vigor gk30 rgb klavyenin tasarımına baktığımızda ise bizleri oldukça şık bir tasarım bekliyor. Klavye tuşlarının üzerindeki yazılar oldukça okunaklı ve kolay bir şekilde ayırt edilebiliyor. Numlock ve yön tuşlarının altında bulunan rgb şerit ise klavyeye ayrı şık bir hava katmayı başarmış. Numlock tuşlarının üst kısmında ise gerekli klavye bildirim ledleri yer alıyor.

Klavyenin 10 farklı rgb modu mevcut. Bu modlar arasından geçiş yapmak için dilerseniz msi dragon center uygulamasını kullanabilirsiniz dilerseniz de klavye üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Msi gk30 klavye üzerinden rgb aydınlatmayı ayarlamak ise oldukça basit. Msi logolu tuşa basılı tuttuktan sonra yön tuşları ve yön tuşlarının üst kısmında bulunan tuşlar yardımı ile istediğiniz rgb aydınlatmasını bu şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Açıkçası yazılım olmadan klavyenin rgb aydınlatmasını ayarlamak güzel ve kullanışlı bir özellik olmuş diyebiliriz.

Klavye’nin alt kısmına baktığımızda ise bizleri 5 farklı bölgeye eklenmiş kaymaz kauçuk ayaklar karşılıyor. Özellikle klavyenin orta kısmına eklenen ayak sayesinde klavye masaya daha sağlam tutunabiliyor ve masada esneme veya kayma gerçekleştirmiyor.

Klavye ile farenin kabloları plastik malzemeden yapılmış ve usb uçlarının da altın kaplama şeklinde olduğunu da belirtelim.

Klavye’nin en sevmediğimiz noktalarından bir tanesi fazla ses çıkarması ve malzeme kalitesinin bir tık düşük olması oluyor. Klavyeyi elinize alınca klavye de hafif esneme ve gıcırdama seslerini rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Msi Cluntch GM11 Mause İncelemesi

Msi GM 11 mause tasarımına gelecek olursak gm 11 de tıpkı gk30 klavye gibi şık bir tasarıma sahip. Diğer rgb oyuncu mausları gibi fazla bir abartı tasarıma sahip değil. Msi logosu kısmında ve alt kısımlarındaki rgb aydınlatma oldukça başarılı olmuş diyebiliriz. Mause simetrik bir yapıya sahip olduğu için hem sağ hem de sol el kullanıcıları için uygun. Vigor gk30 klavye de olduğu gibi farenin rgb aydınlatmasını dilerseniz msi dragon center yazılımı veya mause tuşları rgb aydınlatmayı değiştirebilir, zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

msi cluncth gm 11 fare

Msi cluntch gm11 tuşları üzerinde rgb aydınlatmayı ayarlamak için ise dpi tuşuna basılı tutun ve ardından scrol tuşuna basarak rgb aydınlatmanaın efektlerini bu şekilde değiştirebiliyorsunuz. İleri geri tuşları ile rgb’nin yönlerini ve hızını, sağ tuş ile de ışık şiddeti gibi ayarlamaları kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Msi Vigor GK30 Combo Klavye + Mause Genel Değerlendirme

Msi Vigor GK30 Combo Klavye + Mause Genel Değerlendirme

Msi gk30 combo klavye ve mause seti başlangıç ekipmanı için ideal bir seçim olabilir. Kullandığımız süre zarfı içerisinde bizleri üzmeyen ve parasının karşılığını veren bir ürün oldu. Eksi yönlerine gelecek olrsak başta da belirttiğimiz gibi malzeme kalitesi olabilir. Malzeme kalitesi bir tık daha iyi olabilirdi. Onun dışında klavyenin ve mause’nin ergonomisi rgb aydınlatmaların başarısı ve tasarımı gerçekten başarılı olmuş.

Fiyat konusuna gelirsek biz bu seti satın aldığımızda şans eseri güzel bir indirim ile karşılaşmıştık. Ürünü 270 gibi bir fiyata satın almıştık fakat şuan için ürün 320-450 arası etiket fiyatları ile satılıyor.

Msi vigor gk30 combo ürünün birlikte inceledik. Bir sonraki incelememiz de görüşmek üzere hoşça kalın.