YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Netflix Altyazı Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix Alt Yazı Ayarları Değiştirme

Merhaba değerli dostlarım, evet çok haklısınız uzun süredir Teknotacı ile ilgilenemedim. Ama artık söz veriyorum günde en az 1 içerik ile karşınızda olacağız.

Anlattığımız netflix altyazı ayarlama tekniği tüm platformlarda aynıdır. Netflix alt yazı ayarları Apple TV, İphone, Android Tv, Android gibi işletim sistemlerinde Netflix uygulamasından ayarlar kısmından erişebilirsiniz.

Bugün ki nasıl yapılır makalemizin konusu Netflix Altyazı Ayarları Değiştirme işlemi olacak. Netflix kullanıcıları altyazı rengi değiştirme, altyazı fontu değiştirme ve altyazı rengini değiştirme gibi ayarlarının nasıl yapıldığını soruyor.

Aşağıda sizler için Netflix atl yazı rengi değiştirme, Netflix Alt yazı fontu değiştirme ve Netflix Alt yazı boyutu değiştirme işlemlerini anlattık.

Netflix Altyazı Fontu, Font Büyüklüğü ve Rengi Nasıl Değiştirilir?

1 – Netflix yazı fontunu değiştirmek ve yazı fontu büyüklüğünü ayarlamak için hesabınıza giriş yapın.

2 – Daha sonra netflix ayarlar kısmına girin. (Eğer PC üzerinde oturum açmış iseniz Netflix.com/SubtitlePreferences bağlantısına tıklayarak netflix ayarlar kısmına erişebilirsiniz.)

Netflix Alt Yazı Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır - Netflix Alt Yazı Fontu Değiştirme - Netflix Alt Yazı Rengi Değiştirme - Netflix Alt Yazı Font Büyüklüğü Değiştirme

3 – Ayarlar kısmına girer girmez zaten karşınıza netflix altyazı ayarları değiştirme bölümü açılacak. Bu bölüme tıklayarak netflix altyazı fontu, alt yazı büyüklüğ-kalınlığı ve altyazı renk değişikliği işlemlerini kolay bir şekilde değiştirdikten sonra ‘Kaydet’ e basarak ayarları kaydedebilirsiniz.

Not: Altyazı değişiklilerinin televizyonunuzda da geçerli olabilmesi için ayarlar kısmından netflix televizyon uygulamasını tekrardan başlatmalısınız.

Evet değerli dostlar bu makalemizde sizlere netflix platformunda altyazı ayarları değiştirme işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Umarız makale sizlere yardımcı olmuştur.

Netflix hakkında aklınıza takılan diğer soruları yorum kısmında bizlere sorabilirsiniz. Bizler 7/24 sorularınızı cevaplandırıyoruz.