YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

FreeDos Nedir? Freedos bilgisayar alınır mı?

freedos nedir

Bilgisayar veya notebook alırken sıklıkla freedos işletim sistemi ile karşılaşırız. Peki freedos nedir? Bu yazımızda freedos ile ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız.

Freedos nedir

Freedos işletim sistemi, bilgisayarda işletim sistemi yüklü olmadığını gösterir. Yani freedos yüklü notebook veya pc ler de herhangi bir işletim sistemi kurulu değildir. (Windows 10 gibi)

  • Freedos kısaca bilgisayarın işletim sistemsiz halidir.

Freedos yani işletim sistemi yüklü olmayan bilgisayarlar işletim sistemi yüklü bilgisayarlardan çok daha ucuza satılıyor. Freedos bilgisayarlar normal satış fiyatından 300-400 Tl daha ucuza satılabiliyor. Bunun nedeni ise firma, windows 10 gibi işletim sistemine herhangi bir ücret vermediği için cihazın maliyeti otomatik olarak düşmüş oluyor.

Freedos yüklü bilgisayar alınır mı

Şimdi ise bizlere en çok sorulan sorulardan bir tanesine açıklık getirelim. Evet freedos yüklü notebook veya bilgisayar alınır.

– Neden? diyecekseniz.

Çünkü freedos bilgisayarlar normal işletim sistemi kurulu bilgisayarlardan çok daha ucuza satılıyor olması.

– İyide abi işletim sistemi kurulu olmayan bilgisayarı ben ne yapayım? diyenleriniz mutlaka olacaktır.

Bilgisayara işletim sistemi yüklemek sandığınızdan çok daha basittir. Bu işlemi gözünüzde korkutmanın hiç bir anlamı olmamalı. Elin adamı uzaya çıkıyor, biz daha bir bilgisayara işletim sistemi mi kuramayacağız?

freedos bilgisayar nedir alınır mı
freedos bilgisayar alınır mı

Aşağıdaki FreeDOS Laptopa Windows 10 Kurma adlı technopat videosu ile freedos yüklü bilgisayara windows 10’u rahatlıkla kurabilirsiniz.

FreeDos’a Windows 10 Kurma