YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İntagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır

İnstagram dünyada en çok sevilen sosyal medya platformlarından biri. Öyleki instagramın kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda.

İnstagram platformunda mavi tik denen bir olay var. Mavi tik tanınmış kişi ve şirketlere verilen bir rozet. Bu mavi rozet ile kullanıcılar sizin tanınmış kişi olduğunuzu anlıyor. Aslında şöyle dersek daha doğru olur; mavi tik (rozet) kullanıcılara güven hissiyatı oluşturuyor.

Instagram vavi tik’in (Doğrulanmış Rozet) tanımını şu şekilde açıklıyor:

Doğrulanmış rozeti önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir.

Özellikle mavi tike sahip işletme hesapları, mavi tike sahip olmayan işletmelere göre daha çok güven veriyor buda takipçi, satış, marka güvenirliği gibi bir çok açıdan fayda sağlıyor.

Peki kişisel hesap veya işletme hesabı için mavi tik nasıl alınır? Bu makalemizde instagram da mavi tik nasıl alınır ve mavi tik almanın püf noktalarını anlatacağız.

İnstagram Mavi Tik Alma

İşletme veya şirket hesabınız için mavi tik alacaksanız muhakkak işletmenizin vergi numarası yazan bir belge de hazırlayın. İnstagram işletme, şirket hesabınıza mavi tik almayı daha garanti bir hale getirmek için vergi numaranızı gösteren belgenin yanın da marka tescil belgeniz varsa onu da hazırlamanızı öneririz.

Bu belgelerin fotoğraflarını çekip hazırlayın. İşlemi birazdan anlatacağız.

Kişisel bir hesap için mavi tik alacaksınız işletme-şirket hesabına göre alma şansınız çok daha zor. Çünkü instagram kişisel hesaplara mavi rozet verirken çok hassas davranıyor ve başvuru aşamasından sonra hesabınızı ve sizi internette didik didik arıyor. Cidden ünlü biri değilseniz mavi hesap almanız çok zor 🙂

Kişisel hesabınız için instagram mavi tik başvurusunda bulunuyorsanız ihtiyacınız olan tek şey kimlik kartınızın fotoğrafı.

İnstagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki hesaplara göre istenilen belgeleri hazırladığınıza göre instagram mavi rozet başvurusunun nasıl yapılacağı konusuna gelelim.

Öncelikle bu işlemleri yalnız instagramın mobil uygulamasından yapabilirsiniz. Masaüstü cihazınızda bu tür bir başvuruyu instagram desteklemiyor.

1 – Birinci adım olarak instagram mobil uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

2 – Daha sonra instagram mobil uygulamasının sağ alt kısmında bulunan profil resminizin üzerine tıklayın.

3 – Bu seferde sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunun.

4 – En alt kısımda bulunan Ayarlar yazısına tıklayın.

İnstagram Mavi Rozet Başvurusu

5 – Alt kısımlarda bulunan Hesap seçeneğine dokunun.

İnstagram Mavi Tik Başvurusu

6 – Açılan yeni seçeneklerin içerisinde Doğrulama İste yazısını göreceksiniz. Onun üzerine de tıklayın.

İnstagram Mavi Rozet Doğrulaması İsteme

7 – Böylelikle Instagram Doğrulaması İçin Başvur sayfasına erişmiş bulunmaktasınız. Burada yapmanız gereken şey Adınızı – Soyadınızı, Bilinen adınızı (lakap), Hesabınızın bir kategorisini seçin. Ve son olarak kişisel hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız kimlik kartınızı, işletme-şirket hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız da vergi dosyanızı (işletmenizin resmi olarak var olduğuna dair herhangi bir belge de olabilir ama vergi numarası gözüksün) yükleyin ve Gönder butonuna basın.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır

Önerilen Yazılar: