YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir

Geçtiğimiz haftalarda instagram mobil uygulamasına yeni karanlık mod özelliğini getirdi. İnstagram karanlık mod aktif etmek ise google’da en çok arananlar arasına girdi.

Bu karanlık mod furyası ile popüler mobil uygulamalarından, web sitelerine kadar bir çok internet devleri karanlık mod özelliğini getirdi ve getirmeye de devam ediyor.

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir

Karanlık mod konusunda instagram oldukça geç davransa da sonunda bu özelliği hem android hemde ios kullanıcıları için getirdi. İos ve android instagram karanlık mod nasıl açılır gelin hep beraber görelim.

İnstagram Karanlık Mod Açma

Gelin hem iphone kullanıcıları için hemde android kullanıcıları için instagram karanlık mod nasıl aktif edilir görelim.

İnstagram Android İçin Karanlık Mod Açma

Android kullanıcıları için ne yazık ki instagram karanlık mod hakkında biraz üzücü haberlerimiz var. Android işletim sistemli cihazlarınızda instagram karanlık temayı kullanabilmeniz için android sürümü en az 9.0 olmalıdır. Android sürümü 9.0 altında olan kullanıcılar ne yazık ki bu özellikten faydalanamıyor.

Android işletim sistemi 9.0 olan kullanıcılar ise instagram karanlık temayı aktif etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirler.

İnstagram Android Karanlık Mod
instagram android karanlık tema

Android İnstagram Karanlık Mod Etkinleştirme Ayarları

  1. Ayarlar kısmına ilerleyin.
  2. Daha sonra Ekran seçeneğine gidin.
  3. Sonra bu kısımda Karanlık Mod seçeneğini göreceksiniz. Bunu aktif edin.
  4. Şimdi ise instagram uygulamasını açın. Karanlık moda girdiğini göreceksiniz.

İos İnstagram Karanlık Mod Açma

İos kullanıcıları da instagram uygulamasını karanlık moda dönüştürmeleri için android cihazları ile yapılan adımları aynen yapmaları gerekiyor.

İphone instagram karanlık mod açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

İphone (İos) İnstagram Karanlık Mod Aktif Etme

  1. Ayarlar kısımını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık ayarlarının içerisine gidin.
  3. Daha sonra Karanlık Mod seçeneğini aktif edin.
  4. En sonunda ise İnstagram uygulamasını açın.

Not: Android ve ios için instagramdaki karanlık modu açmak için cihazınızın Ayarlar kısmındaki karanlık mod kısmını açmanız gerekmektedir. Şuan için instagramın kendi ayarları içerisinde karanlık mod açma veya kapatma seçenekleri bulunmamaktadır. Cihazınızın içerisinde Karanlık Mod seçeneği yok ise ne yazık ki instagram karanlık mod seçeneğini aktif edemiyorsunuz.

İnstagram karanlık mod açılmıyor? – İnstagram karanlık temayı açmak için ne yapmam lazım? – İnstagram karanlık tema sorunu gibi gibi aklınızda takılan sorular veya istekler var ise lütfen bize yorum kısmından yazabilirsiniz.