YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Elon Musk, Tüm Mal Varlığını Satacağını Duyurdu

elon musk mal varlığı

Daha Önce de Karantina Kısıtlaması İçin “Faşistlik” İfadesini kullanmıştı.

Tesla’nın toplantısında konuşan Elon Musk şu ifadeleri kullanmıştı:Tüm anayasal haklara karşı insanları zorla evlerinde hapsetmek, bence insanların özgürlük haklarını korkunç ve yanlış yollarla çiğnemektir.” dedi. Musk konuşmasına “Birisi evde kalmak istiyorsa, evde kalmasına izin verilmeli ve ayrılmaya zorlanmamalıdır. Ama evlerini terk edemeyeceklerini ve evde çıkarlarsa tutuklanacaklarını söylemek.. bu faşistlik. Bu demokratik değil. Bu özgürlük değil. İnsanlara kahrolası özgürlüklerini geri verin” Yaptığı bu açıklamalarla Tesla hisselerinin düşüş göstermesine neden olmuştu.

“Kendime Ait Bir Evim Olamayacak.”

Elon Musk
Elon Musk

Twitter’da yaptığı açıklamada:“Tüm fiziksel varlıklarımı satıyorum. Kendime ait bir evim olmayacak.” Diyen Elon Musk, 100 milyon dolarlık toplam piyasa değeri olan en az 7 evini satışa çıkardığını duyurdu. Bu duruma sevgilisinin de çok kızdığını belirtti.

Tek İstisna

Mülklerini satışa koyan Elon Musk, tek istisna olarak Los Angeles’ta bulunan Gene Wilder‘ın eski evini gösterdi. Evin yıkılmaması ve ruhunu kaybetmemesi için herhangi bir değişiklik yapılmamasını şart olarak sundu. Ayrıca Tesla’nın hisse fiyatlarının çok yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.