YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

TÜBİTAK, Koronavirüs Yayılımını Güncel Olarak Takip Edeceğiniz COVID-19 Portalını Yayınladı!

tübitak koronavirüs portalı hizmete açıldı

Koronavirüsün hızla yayılmasıyla takibi de zorlaşmış durumda. Daha önce de birçok harita ve güncel verinin yayınlanmasıyla şimdi de TÜBİTAK yeni bir COVID-19 portalını hizmete koydu.

Ankara’da Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir basın toplantısı düzenleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK ile girişimcilerin ve bilim insanlarının projelerinin hemen hayata geçmesini sağlayacak özel ve hızlı bir program hazırladıklarını paylaştı.

Vaka Sayısından Bilimsel Makalelere Kadar Birçok Hizmet Sunuyor.

tübitak coronavirüs portalı
Tübitak coronavirüs portalı

COVID-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılacak ürünlere ve koruyucu malzemelere hızlıca destek sağlayacaklarını belirten Varank, “Yeni bir uygulama olarak geliştirdiğimiz TÜBİTAK COVID-19 Portalını da bugün itibariyle devreye aldık. TÜBİTAK’a verilmesi gereken tüm proje raporlarının teslim tarihlerini 3 aya kadar erteledik, çağrılara başvuru sürelerini de uzattık” dedi.

Coronavirüsle ilgili birçok bilgiye, dünya genelindeki güncel vaka ve ölüm sayısına, Sağlık Bakanlığının online Koronavirüs testine, bilimsel makale ve araştırmalara kadar birçok veriye de ulaşabileceğiniz COVID-19 Portalına buradan ulaşabilirsiniz.