YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Dünya Sağlık Örgütü’nün Koronavirüs Uygulaması WHO MyHealth Yayınlanıyor!

Düya Sağlık Örgütü'nün Koronavirüs uygulaması

2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüsün önüne hala geçilebilmiş değil. Dolayısıyla halkın bilinçlenmesi için de birçok uygulama hayata geçirilmiş durumda.

Ülkemizde de hem Sağlık Bakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı tarafından güncel uygulama ve haritalar yayınlanmış durumda. Şimdi de Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs ile ilgili bir uygulama çıkarmaya hazırlanıyor.

İşte Dünya Sağlık Örgütü’nün Yeni Uygulaması

WHO MyHealth
WHO MyHealth

Koronavirüsten korunmak için alınması gereken tedbirleri “Kendini Koru” ve “Seyahat Tavsiyeleri” olarak ikiye ayıran Dünya Sağlık Örgütü MyHealth (Benim Sağlığım) uygulaması, toplumu bilinçlendirme amacıyla toplumdaki bilgi kirliliğini düzeltmeye çalışacak.

Eski Microsoft ve Google çalışanlarından oluşan bir grup tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu uygulamadaki bilgilerin, yine DSÖ‘nün kullanacağı WhatsApp hattındaki bilgilerle aynı olduğu belirtiliyor. Bunlara ek olarak uygulama içerisinde kişinin bulunduğu konuma göre uyarı bildirimlerinin gönderileceğine de değiniliyor.

30 Mart Pazartesi günü dünya genelinde hizmete sunulacak uygulamayı indirebilir bilgi kirliliğin oluştuğu şu dönemde birinci kaynaktan en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.