YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Verimliliğinizi Arttıracak Home (Ev) Ofis Fikirleri

Evde çalışırken üretken kalmanın çok zor olduğunu söylemem gerek ama ev ofisinizi mükemmelleştirmek sizin elinizde. Home ofisinizde çalışırken daha üretken ve daha verimli bir şekilde çalışmak için ofisinizde birkaç değişiklilik yapmak sizin için daha iyi olabilir.

Şirketler gittikçe evde çalışmaya olayını benimsemiş durumda. Öyle ki 2005’ten beri evde çalışma %173 oranında büyüdü.

Bence şimdi ev ofisinizi süslemenin vakti geldi. Home ofis fikirleri ile çalışma ofisinizi çeşitli dekorasyonlar, duvar kağıtları ve çeşitli dokunuşlar ile güzelleştirebilir daha verimli bir şekilde evden çalışabilirsiniz.

Çalışma veriminizi arttıracak home ofis fikirleri

Yaratıcı bir yer bulun

Ev ofisinize yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz bu sorunu yaratıcı bir şekilde düşünerek üstesinden gelmek oldukça basit.

home ofis oda

Çalışma ofisi için kesinlikle dar ve sıkışık yerleri tercih etmeyin. Mümkün olduğunca ev ofisiniz ayrı bir oda da olsun. Ayrı bir odaya ofisinizi kuramıyorsanız da yatak odanıza veya salonunuza da çalışma ofisinizi kurabilirsiniz.

Not: Evinizde gündüz vakti kalabalık olan yerleri home ofis için tercih etmeyin.

Çalışma alanınızı minimal tutun

Yoğun, kalabalık bir zihin ile nasıl verimli bir şekilde çalışmıyorsak kalabalık ve düzensiz ortamlarda da verimli bir şekilde çalışamayız.

O yüzden ev ofisimiz sade ve minimalist bir tasarıma sahip olmalı. Masada gereksiz hiç bir şey bulunmamalı. Siz ne kadar fark etmeseniz de dağınıklılık=verimsiz çalışmadır.

minimal home ofis tasarımı

Yeşillik Ekleyin

Ortamda bulunan bitkiler sayesinde odaklanmanız artar, daha sakin olur ve daha iyi nefes alırsınız. Bu yüzden çalışma ortamlarında bitki bulunması en önemli püf noktalardan biridir.

Home ofisinizde birkaç yeşil bitki bulundurmak sizi oldukça rahatlatacak ve çalışma ortamınızda bulunmak size daha çok keyif verecektir. Böylelikle kendinizi işinize daha çok vereceksiniz.

home ofis yeşillik kullanımı

Ofisiniz güneş ışığını alsın

WebMD’ye göre güneş ışınları vücudumuzun kemik gelişimi, kan hücreleri ve bağışıklılık sistemine yardımcı olmak için D vitamini oluşturmasına yardımcı olur.

Ayrıca güneş ışığı iyi uyumanızı ve göz sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Güneş ışığı aynı zamanda serotinin seviyelerini de arttırır. Serotinin size daha fazla enerji verir ve sakin, mutlu, odaklanmış olmanıza yardımcı olur.

Yerden tasarruf sağlama için çok amaçlı eşyalar kullanın

Alanınız gerçekten dar mı? O zaman çalışma alanınızı daha geniş hale getirebilmek için pratik çok amaçlı ev eşyalarından faydalanın.

çok amaçlı ofis mobilyaları

Katlanabilir raflar, çok amaçlı dolaplar, katlanabilir masalar ile ev ofisinizi daha geniş yapabilirsiniz.

Rahat bir sandalyeye yatırım yapın

Sandalyelerden bahsetmişken, günün büyük bir kısmını masanızda oturacaksanız, harika bir sandalyeye yatırım yapmak iyi bir fikirdir. Ergonomik olarak doğru bir sandalye her kuruşa değer. Konforu ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için koltuğunuza bir duruş yastığı ekleyebilir veya sırtınıza destek ekleyebilirsiniz.

Çirkin kabloları gizleyin

Çalışma masanızın altında veya üstünde kablo karmaşanının alması sizi dikkat dağınıklığına itebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca kablo karmaşasından kurtulmanız gerekir.

Çalışma masanızı ev ofisinizin ortasına koymayın. Çalışma masasının ortada olması daha fazla kablo karmaşasına sebep olabilir. Bu yüzden çalışma masanızı prize yakın bir yere ve mümkün olduğunca masayı duvara yaslayarak kablo karmaşasından kurtulmanız gerekmekte.

kablo düzenleyicisi - kablo toplama

Kablolardan bir türlü kurtulamıyorsanız çeşitli kablo toplama ve düzenleyici aparatlarından da faydalanabilirsiniz.

Kişisel dokunuşlar ekleyin

Çalışma masanızı her zaman size mutlu eden şeyler ile süsleyebilirsiniz. Mesela bu bir tablo olabilir, bir figür olabilir, sevdiğiniz bir kupa olabilir… Artık neyden hoşlanıyorsanız onu çalışma masanızda bulundurmanız sizin için iyi olabilir.

dekoratif home ofis fikirleri