YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Mobil İçin En İyi Antivirüs Zararlı Yazılım Önleyici Uygulamalar

antivirüs uygulamaları

Merhaba değerli dostlar, bu yazımızda en iyi mobil antivirüs uygulamaları listemizi sizler için paylaşacağız. Listemizde android ve ios için mobil antivirüs programları mevcuttur. Ücretli veya ücretsiz olanlardan birini indirip kullanabilirsiniz.

Telefonumuza sürekli bir şeyler indirmek ile meşgulüz. Mobil uygulamalar, resimler, dosyalar, videolar gibi pek çok şeyi mobil cihazlarımıza indiriyoruz.

Peki indirdiğimiz bu dosyaların virüslü olup olmadığını kontrol ediyor muyuz acaba? Tabi ki hayır.

Yapılan araştırmalara göre insanların indirdiği her 10 dosyadan veya uygulamadan 2’si ne yazık ki zararlı yazılım barındırıyor içerisinde.

Akıllı telefonlarımız artık bizim her şeyimiz olmuş durumda. Banka işlerimizi, maillerimizi, iş dosyalarımız gibi çok önemli bilgilerimizi bu cihazlarda saklıyoruz. Hal böyle olmuşken kötü hackerların bir numaralı hedefi artık akıllı telefonlar olmuş durumda.

Mobil için antivirüs uygulaması kullanan sayısı ise oldukça düşük. İnsanlar indirdikleri şeylere güvense de gözden kaçan muhakkak bir kötü yazılım olabiliyor. Bu yüzden Android ve İos akıllı telefonlarımızı belirli aralıklar ile antivirüs programları ile taramalıyız. Gerekirse benim gibi de 3 ayda bir akıllı telefonunuzu sıfırlamalısınız.

Sizlere bu yazımızda en çok indirilen mobil antivirüs programlarını listeledik. Sizlerde ücretli veya ücretsiz bu mobil antivirüs programlarından birini akıllı telefonunuza indirerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

1) Avast Antivirüs

Avast antivirüs mobil antivirüs uygulamaları içerisinde oldukça popüler bir uygulamadır. Avast, mobil platformda 100 milyon indirilme sayısını geride bırakmıştır. Onlarca farklı özelliği ile mobil de zararlı yazılımları kolay bir şekilde tespit etme kabiliyetine sahiptir.

Avast Antivirus

Avast antivirüs ile uygulamaları kilitleyebilir, çağrı engelleyebilir ve telefonun çalınmasına karşın hırsızlık modunu devre alabilirsiniz. Bu gibi onlarca farklı özelliği avast kötü yazılımları tespit mobil uygulamasında bulabilirsiniz.

Avast mobil uygulamasının içerisinde ayrıca rootlu cihazlar için güvenlik duvarı koruması vardır. Bildiğiniz gibi rootlu cihazlar rootsuz cihazlara göre daha fazla güvenlik riski taşır. Avast Rootlu Güvenlik Duvarı özelliği ile cihazınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

avast antivirüs yorum ve derecelendirme

Avast antivirüs uygulaması sizlere 14 günlük bir deneme süresi verir. Ne yazık ki deneme süresi bittikten sonra sizlerden lisans ücreti istemektedir.

Uygulamayı hem ios için hem de android için aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Play Store

App Store

2) Avira

Avire güvenlik ve antivirüs uygulaması çıkalı kısa bir süre olmasına rağmen kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve antivirüs uygulamaları içerisinde popüler bir uygulama oldu.

avira antivirüs uygulaması

Cihaz taraması ve SD (Hafıza) kart taramaları ile zararlı uygulama ve dosyaları avira sizin için tespit ediyor. Ayrıca uygulamada hırsızlık önleyici özelliği de bulunuyor.

 derecelendirmesi

Uygulama çalışırken telefonunuzu yormaz. Az kaynak tüketimi ile başarılı bir şekilde telefonunuzda ki virüsleri temizler.

Play Store
App Store

3) 360 security

Gelelim mobil de oldukça popüler olan antivirüs uygulamalarından bir diğeri olan 360 Security uygulamasına. Güvenlik ve antivirüs denince akla gelen popüler uygulamalarından bir tanesidir 360 security.

360 security

Uygulama ile android veya ios telefonunuzda virüsleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

360 security yorum ve derecelendirmeleri

Web sitesine git

4) AVG Antivirus

Mobilde antivirüs denilince ayrı bir üne ve bilinirliğr kavuşan diğer kötü yazılım tespit uygulaması ise avg antivirüs uygulamasıdır.

avg antivirüs

2016 yılında Avast tarafından satın alınan AVG Antivirüs uygulaması sürekli yeni eklenen özellikler ile yoluna devam ediyor.

Uygulama, Google Haritalar tarafından desteklenen hırsızlığa karşı izleme özelliği sunuyor. Ve bu özelliğinin oldukça başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Zamanında benimde kullandığım ve çok sevdiğim bir akıllı telefonlar için antivirüs uygulamasıdır Avg antivirüs. Bu uygulamanın sevdiğim en güzel tarafı ise çalışırken ve zararlı yazılımları tespit ederken telefonu taradığında, telefonda herhangi bir donma veya takılma meydana getirmiyordu.

Bildiğiniz gibi bu gibi bazı antivirüs uygulamalrı arka planda çalışırken hem pilinizi oldukça fazla yiyebilir hemde telefonunuzun donmasına sebebiyet verebilir. O yüzden bu liste arasında kararsız kaldıysanız mobil için önerdiğim antivirüs uygulamalarından biri de avg antivirüs ve güvenlik uygulamasıdır.

avg antivirüs yorum ve derecelendirme

Sizi çok memnun etmeyecek olan şey, bellek, telefon ve pil için güçlendirici özelliklerinin neredeyse işlevsiz olmasıdır. Yine de, AVG hiç de fena değil. 14 günlük ücretsiz denemeden sonra, abonelik için ayda 2,99 $ kadar az ödeme yaparsınız.

Play Store

App Store

5) Bitdefender Ücretsiz Antivirüs

Bitdefender uygulaması tamamen ücretsiz bir antivirüs uygulamasıdır. Basit arayüzü ile kullanımı oldukça basit ve anlaşılabilir bir düzeydedir.

bitdefender

Uygulama çıktığından beri büyük bir farklılık getirilmedi. İşini yapıyor mu evet yapıyor. Akıllı telefonunuzdaki virüsleri ve kötü yazılımları tespit etmede fena değil.

bitdefender yorum ve derecelendirme

Bitdefender uygulaması basit ve kullanışlı bir antivirüs uygulaması isteyenler için oldukça ideal. Uygulamanın tek kötü tarafı ise uygulama içerisinde reklam göstermesi.

Play Store

App Store

6) AVL

Önerilen Yazı: FaceApp Benzeri Yaşlandırma Uygulamaları

Avl ile akıllı telefonunuzu virüslerden koruyabilirsiniz. Avl’nin aynı zamanda canlı virüs tespiti ile telefonunuza yüklenen tüm dosyaları anlık olarak tarar ve zararlı mı zararsız mı bir yazılım olduğunu sizlere anlık olarak söyler.

avl antivirüs

Ayrıca Acl uygulamasının içerisinde çağrı engelleyici, bilinmeyen numaraları engelleme gibi birçok farklı güvenlik özelliği de mevcuttur.

Uygulama çok fazla depolama ve ram kullanmadığı için batarya ömrünüzü kötü etkilemez. Uygulama ios işletim sistemli telefonlarda mevcut değil. Sadece android kullanıcıları avl virüs programını kullanabiliyor.

Play Store

7) Dr Web Mobil Antivirüs

Oldukça eski bir mobil antivirüs uygulamalarından biri Dr Web antivirüs uygulaması.

Bu uygulama ile çeşitli virüs ve kötü yazılımlardan korunabilirsiniz.

Dr Web Mobil Antivirüs

Uygulama da SMS filtreleme, URL filtreleme, hırsızlık önleme, ebeveyn denetimi gibi çeşitli özellikler ile birlikte geliyor.

doktor web antivirüs derecelendirme yorum

Uygulamayı 16 dolar karşılığında süresiz lisans ile birlikte satın alabiliyorsunuz.

Play Store

App Store

8) McAfee Mobil Güvenlik Uygulaması (Antivirüs)

Bilgisayarınızı şüpheli virüs saldırılarına karşı korumak söz konusu olduğunda McAfee belki de en bilinen isimdir. McAfee bilgisayardaki ününü mobile taşımak için mobil antivirüs programı olan McAfee Mobil Güvenlik ve Hızlandırma uygulamasını çıkardı.

McAfee Antivirüs Uygulaması (İos ve Android İçin)

Kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen McAfee mobil (Android – İos) uygulaması indirme rekorları kırdı diyebiliriz.

Uygulamanın içerisinde çeşitli güvenlik özellikleri ile fazladan koruma sağlayabilir akıllı telefonunuzu virüs ve zararlı yazılımlardan koruyabilirsiniz.

mcafee derecelendirme ve yorum

Ayrıca McAfee, potansiyel olarak gördüğü kötü amaçlı web sitelerini engeller ve zararlı çağrıları ve SMS’leri kara listeye alır. Aynı zamanda, hassas bilgilerin güvenliği için uygulamaları tarar ve gerekirse bunları kilitleyerek engeller.

Play Store

App Store

9) Kaspersky Mobil (İos ve Android İçin) Antivirüs

Antivirüs ve güvenlik denince belki de akla gelen ilk firmalardan biri de Kaspersky firmasıdır. Kaspersky uzun yıllardır adından söz ettiren başarılı bir antivirüs uygulamasıdır.

Kaspersky İos ve Android İçin Antivirüs

Mobil için Kaspersky uygulaması tamamen ücretsiz bir android ve ios için antivirüs uygulamasıdır.

kaspersky torum ve derecelendirme

2017’deki AV test denemelerine göre, uygulama% 99,9’luk algılama oranına sahip – bu oldukça etkileyici. Şüpheli siteleri ve URL’leri engeller, böylece yanlışlıkla üzerlerine tıklamaz ve ilk etapta rahatsızlık duymazsınız.

Play Store

App Store

10) Norton Mobil Güvenlik ve Antivirüs Programı

Norton güvenliği karışık yorumlara tabi ancak göz ardı edilemez. Sonuçta, tarama uygulamaları, kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım koruması ve diğer kötü amaçlı saldırılar gibi birçok temel özellik sunar.

norton mobil antivirüs programı uygulaması

Uygulama fena değil başarılı ama full lisansını satın almaya kalktığınızda sizden 40 dolarlık bir lisan ücreti istiyor. Bu fiyata almak değer mi değmez mi yorumu size bırakıyoruz.

norton virüs derecelendirme
Play Store

App Store

Ayrıca Oku: Play Store Benzeri Market Uygulamaları

Sonuç

Sevgili okurlarımız, sizler için ücretli ve ücretsiz en popüler ve en çok kullanılan mobil antivirüs uygulamalarını listeledik.

Uygulamalrın büyük çoğunluğunu yapılan kullanıcı değerlendirmeleri ile seçtiğimizi belirtmek isteriz.

Sizlerde size uygun android veya ios telefonunuza bu mobil antivirüs programlarından birini indirip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzeri dileğiyle 🙂