YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Evden Çıkmadan Bile Ziyaret Edip Gezebileceğiniz 10 Müze

Evden Çıkmadan da Ziyaret Edebileceğiniz Müzeler

Covid-19 Koronovirüs salgını nedeniyle evlerimizde geçirdiğimiz bu günleri daha iyi bir şekilde değerlendirebiliriz. Mesela müzeleri ziyaret ederek.

Evet, evde koltuğunuzda oturup ayak ayak üstüne atarak da bir çok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Nasıl mı?

Google’nin ve çeşitli müze kuruluşlarının sunduğu ücretsiz sanal müze hizmeti ile onlarca müzeyi 3 boyutlu bir şekilde bedava ziyaret edebilirsiniz.

Evinizde oturup ziyaret edebileceğiniz müzeler listesi:

Vatikan Müzeleri – Roma

vatikan müzeleri

Muhteşem mimari ve tarihi anıtlarla dolu Vatikan, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Vatikan kendinde onlarca farklı tarihi ve sanatsal müzeler vardır.

Vatikan’daki birçok müzeyi evinizden ziyaret edebilirsiniz. Vatikan müzelerini ziyaret edip görebileceğiniz bu siteyi oldukça beğeneceğinizden eminiz.

Machu Picchu, Andes Dağları – Peru

Machu Picchu, Andes Dağları - Peru

Meşhur Machu Picchu antik şehrini en az bir kere de olsa muhakkak duymuşsunuzdur. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Andes Dağları üzerine kurulu bu tarihi şehiri gezmeye ne dersiniz.

Louvre Müzesi – Paris

Louvre Müzesi

Her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Louvre müzesini sizlerde dolaşmalısınız. İçerisinde antik eserler barındıran bu müze aynı zamanda Galerie d’Apollon’un eserleri de mevcut.

Ulusal Bilgi İşlem Müzesi, Milton Keynes – İngiltere

Ulusal Bilgi İşlem Müzesi

Ulusal Bilişim Müzesi, dünyanın en büyük çalışan tarihi bilgisayar koleksiyonunu içerir. Bu, muhtemelen birinin Microsoft Vista çalıştırdığı ve hala çalıştığı anlamına geliyor …

Müzede fantastik, sezgisel, sanal bir 3D tur bulunuyor. Her bir serginin ayrıntılarını yakınlaştırabilir ve dünyanın en eski çalışan dijital bilgisayarı gibi bilgi işlem geçmişinin her yönü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Oldukça etkileyici bir müze.

Gürcistan Akvaryumu – ABD

Gürcistan Akvaryumu - ABD

Bu akvaryumda 50 fazla deniz canlısı türü yaşıyor. Akvaryumun her yeri canlı olarak yayınlanıyor. Sizler de bu akvaryumda yaşıyan tüm canlıları canlı olarak izleyebilirsiniz.

Guggenheim Müzesi – İspanya

Guggenheim Müzesi

Mimarisine hayan kalacağınız bir müze… Bu modern sanat müzesini dolaşırken içinde kaybolma ihtimaliniz var.

Musee De O’rsay – Fransa

Musee De O'rsay Müzesi

Önceden bir tren garı olan bu yer sonradan bir devlet müzesine dönüştürüldü. Musee De O’rsay müzesinin içerisinde sanatsal eserler yer almaktadır. Bu müzeyi online olarak ziyaret edebilirsiniz.

Versay Sarayı – Fransa

Versay Sarayı

Versay Sarayı Fransa da bulunan tarifi Fransız şatosudur. Saray, 1661’de yapımına başlanılmış ve şuan günümüzde bu saray müze olarak kullanılmaktadır.

Versay Saray müzesini aşağıdaki linkten 3 boyutlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Dolores Olmedo – Meksika

Dolores Olmedo Müzesi

Meksika’nın başkentinde bulunan Dolores Olmedo sanat müzesini aşağıdaki linkten gezebilirsiniz.

Museu Arte De Sao Paulo – Brezilya

Museu Arte De Sao Paulo Müzesi

Ve geleli listemizin son müzesine. Museu Arte De Sao Paulo müzesi Brazilya’da bulunan bir sanat ve tarih müzesidir. Müzeyi aşağıdaki linkten ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.