YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

KYK Wifi Giriş/Çıkış Yapma 2022

kyk wifi giriş çıkış yapma

Üniversite hayatına yeni başlayan veya kyk yurtlarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin en merak ettiği sorulardan bir tanesi de kyk wifi giriş işlemi nasıl yapılır oluyor. Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) wifi giriş ve çıkış gibi konuları bu yazımızda ele alacağız. Kyk wifi sorunlarının bir kısmını da ele alacağız.

Bilindiği gibi kyk yurtlarında kalan öğrenciler ücretsiz bir şekilde kyk wifi internetinden faydalanabiliyor. Yalnız başta da değindiğimiz gibi Kredi Yurtlar Kurumu’na yeni kayıt yaptıran ve ilk defa yurt da kalan öğrenci adayları; KYK wife çıkış nasıl yaparım? Wifi çıkış yapılmıyor? Kyk wifi giriş yapamıyorum, Kyk wifi internet ağına nasıl giriş yaparım? gibi onlarca soruyu google aracılığıyla arıyor. Tüm soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızda yer veriyoruz.

KYK Wifi Ağına Bağlanma

KYK wifi internetine bağlanmak için yapmanız gereken ilk şey wifi ayarlarınızı bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan açın. Daha sonra KYKWIFI diye bir ağ göreceksiniz. Bu ağa bağlanın ve daha sonra aşağıdaki adımları takip edin.

KYK Wifi Ağına Bağlanma
kyk wifi ağı bağlantı

KYK Wifi Giriş Yapma

KYK wifi hizmetinden yararlanmak için e-devletten veya yurt idaresinden wifi kyk internet giriş bilgilerinizi almalısınız. E-devlet kyk wifi şifresi sorgulama sayfasına giderek internet taahhütnamesini onaylayın, onayladıktan sonra kyk internet ilk kullanım şifreniz ekranda belirecektir.

E-Devlet KYK Wifi Şifresi Sorgulama Sayfası
e-devlet kyk wifi şifresi sorgulama sayfası

İlk kullanım şifrenizi aldıktan sonra wifi.kyk.gov.tr adresine girin. Yalnız şurada dikkat etmeniz gereken bir durum var. Mobil veriden veya kyk wifi dışında herhangi bir internet ağından wifi.kyk.gov.tr adresine girmeye kalkarsanız sayfa açılmayacaktır. Bu yüzden wifi ağınızın KYKWIFI’ye bağlı olduğundan emin olun.

KYK Wifi Giriş Yapma
kyk wifi giriş sayfası

wifi.kyk.gov.tr adresine başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sayfa sizlerden T.C. Kimlik numarası ve şifre isteyecektir. Bu bilgileri de girdikten sonra kyk wifi giriş işleminiz başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Çıkış Yapma
kyk wifi çıkış sayfası

Kyk wife çıkış nasıl yapılır sorusu da oldukça fazla sorulmaya başlandı. Çünkü interneti başka cihazlarında kullanmak isteyen öğrenciler başka cihazda oturum açmış ise diğer cihazlarında interneti kullanamıyorlar. Kredi Yurtlar Kurumu kyk wifi çıkış işlemini gerçekleştirerek diğer cihazlarınızda internet oturumunu açabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Akıllı Telefon Kullanırken Bu Hataları Yapmayın!

Wifi kyk çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresine gidin. İnternet oturumu hali hazırda o cihazda mevcut ise Çıkış butonuna tıklayarak wife kyk çıkış gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Wifi Giriş-Çıkış Yapma – Video

KYK Wifi En Çok Sorulan Sorular

Kyk yurt interneti hakkında diğer sorulara aşağıda cevaplamaya çalıştık. Bu sorular dışında başka sormak istediğiniz bir şey olursa bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

KYK Wifi Şifresini Unuttum, Şifreyi Nasıl Sıfırlarım?

Ne yazık ki kyk wifi unutulan şifre için herhangi bir işlem mevcut değildir. Yurt intenrneti dışarıdan müdahalelere kapalı bir sistem olduğu için kyk wifi şifre değiştirmek isteyenlerin yapması gereken tek şey idareye başvurması olacaktır. Yeni şifre idare tarafından sizlere verilecektir.

KYK Wifi İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

KYK wifi şifre değiştirmek için wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra zaten önünüze Şifre Değiştir butonu çıkacaktır. Butona tıklayarak kyk internet şifresini değiştirebilirsiniz.

KYK Wifi “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” Hatası Nedir?

Kyk giriş hakkını doldurdunuz hatasının sebebi birden fazla cihazda oturum açmanızdan kaynaklıdır. Diğer cihazlardan oturumu sonlandırarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Hata devam ettiği takdirde yurt idaresi ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.

KYK Wifi Giriş Sayfasında “Kullanıcı Aktif Değil” Hatası ve Çözümü Nedir?

Kyk wifi giriş sayfasında Kullanıcı Aktif Değil diye bir hata alabilirsiniz. Bu hatanın çeşitli sebepleri olabilir. Wifi aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. Veya sistemde bir hata olabilir. Kotayı doldurmadığınızdan emin iseniz yurt idaresi ile bu konuyu konuşabilirsiniz.

KYK Wifi Şifresini Nereden Alabilirim?

KYK wifi oturum bilgilerinizi ve şifrenizi yurt idaresinden veya e-devlet üzerinden alabilirsiniz.