YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Komplo Teorilerini Alt Üst Eden 51. Bölgenin Gizemi

51. bölge gizemi

51. Bölge Nerededir?

51. Bölge, ABD Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahası’yla çevrelenmiştir.

Aslında 51. Bölge’nin yeri uzun yıllar Amerika tarafından bir sır gibi saklandı. Öyle ki uydudan çekilen fotoğraflar dahi hükümet kayıtlarından ve veritabanından siliniyordu. Çok sonradan 1988 yılında Rus Uydusu tarafından çekilen fotoğraflar Amerikalı araştırmacılar tarafından yayınlandı.

Hatta bu gizemli yer tam da olması gerektiği gibi o kadar ıssız ki caddeye çıktığınızda tabelada göreceğiniz yazı şu olacaktır: “En yakın benzin istasyonu 250 km ileridedir.”

51. Bölge’nin Ortaya Çıkış Kaynağı Olduğu Söylenen Olay: Tunguska ve Roswell Gizemleri

51. Bölge
51. Bölge

30 Haziran 1908 yılında sözde yer alan kayıtlara göre bir meteor dünyaya düşüyor ve milyonlarca ağaç yok oluyor bunun sadece bir meteor olduğu söylense de aslında gerçek farklıydı. Biraz uçuk ve hatta gerçeküstü diyebileceğimiz bu teoriye göre uzaylı bir cisim beklenmedik ve paranormal bir şekilde bu bölgeye düştü. Enkazdan çıkan uzaylı bedenlerinin 51. bölge isimli askeri bölgeye götürülmesi kararlaştırıldı. Böylece günümüzdeki 51. Bölge’nin kaynağı bu teoriye göre oluştu. Bu üssün bu kadar gizemli bir yer halini almasının belki de çıkış noktası Roswell Olayı olmuştur.

Uçan Daire Sistem Mühendisi Bob Lazar’ın İddiaları

51. Bölge’de uzun yıllar mühendis olarak çalışan ve bu gizemli bölgenin tüm bilgilerine sahip olan Lazar, yıllar sonra sonra ayrılmaya karar verir. Ve yaptığı açıklamada 51. Bölge ile ilgili merak edilen her şeyi kamu oyuyla paylaşacağını söyler. Tabi ki tahmin ettiğiniz gibi ölüm tehditleri alır ancak kararlı bir şekilde geri adım atmaz. Ve tehditler bir hayli artınca 1998 yılı itibariyle kendisine ölü süsü verir. Daha sonra 2000 yılında tekrar ortaya çıkar.

“Tersine Mühendislik” Konusu

Lazar, söz konusu bu gizli üste 1988-—90 yılları arasında Galileo adıyla bilinen gizli bir projede sistem mühendisi olarak çalışmıştı, dünya dışı dokuz yuvarlak uzay aracının, üssün S4 adıyla bilinen bir bölümünde saklanarak parçalanıp incelendiğini iddia ediyordu. Lazar’ın anlattıklarına göre, uzay gemileri dağ duvarlarına inşa edilmiş büyük çengellere yerleştirilmişti ve sadece kapıları hariç her yeri, ana renge uysun diye boyanmıştı.

Lazar dünya dışı mühendisliğin bilgisini keşfetmek için nesneleri ayırmaktan sorumlu anlamına gelen tersine mühendislik araştırmacısı olarak orada çalıştığını söylüyordu. Anlattığına göre, Üs’te çalışmaya başladığı günden ayrılana kadar silahlı güvenlik görevlileri tarafından izlenmişti.

Fakat yine de, bir ara fırsat bulup 4.5 m. yüksekliğinde ve 18 m. çapında uzay araçlarından birine girdiğini iddia diyordu. Lazar’a göre, uzay aracı görünüşte metalik olmasına rağmen kaynak yerleri gözle görülmüyordu ve bu objenin elektrik düzeni bilimsel düzenimizden ve havacılık teknolojimizden çok ileriydi üstün bir haldeydi.

Bob Lazar
Bob Lazar

Lazar’a göre dev hangarlarda UFO benzeri uçan disklerin uçuş deneyleri yapılıyor ve uçuş prensipleri deneniyordu. Lazar’a göre iki tür UFO bulunuyordu, birisi “Omicron” adı verilen bir gezegen veya bir yıldız çevresinde kısa yolculuklar yapabilen diskti. “Delta” adlı tip ise uzay-zaman alanı içinde hareket edebilen ve bu şekilde yıldızlar ve galaksiler arası yolculuk yapabilen olağanüstü bir araçtı. Araçların üçüncü ve bir başka tipi ise hem Omicron, hem de Delta konumuna geçebilen bir modeldi. Bu diskler veya araçlarla ilgili tüm bilgi vardı ve uygulanıyordu.

Lazar’ın iddiasına göre, bu diskler çok yüksek oktanlı ve petrolden olmayan,atom sayısı 115 olan bir elementle çalışıyordu. Bu element ise, bizim kullandığımız periyodik cetvelde yer almıyordu. Lazar’a göre bu element, uzay seyahati esnasında 116 denen bir başka elemente dönüşerek % 100 enerji sağlıyordu.

“Tuhaf Yaratıklar Gördüm”

Lazar, dünya dışı canlıların ikili bir yıldız sistemi olan Zeta 2 Reticu yıldızının dördüncü gezegeninden geldiklerini iddia ediyordu. Dünya dışı canlılar, Lazar’a göre boyları bir buçuk metre, ağırlıkları 15 ila 30 kg arasında, hemen hemen yürümeye yeni başlayan bir çocuk görünümündeydiler.

Başları büyük, her yönü görebilen badem şeklinde kocaman gözleri vardı ve genelde saçsızdılar. Daha çok mavi renkte tek parça tayf benzeri bir giysi ile görülmüştü.

Ve Tuhaf Komplo Teorileri

Birçok komplo teorisi olmasına karşın bu teoriler Özellikle iki alanda birleşiyor: Amerika’nın Savaş Teknolojisi ve Uzaylılar.

Savaş teknolojisiyle ilgili olan teorilerin çoğu genelde savaş uçakları konusunda birleşiyor. Günümüz teknolojisinden çok ileride olan ve inanılmaz hızlı olan “Black Manta”, büyük araçları taşıyan ve yük vasıtası olarak da bilinen “Mothership”, ve gizli koltuklu olan günümüz teknolojisinden yüzlerce yıl ileride olduğu öne sürülen “Blackstar” uzay gemisi, bu gizli projelerden bazıları.

Savaş teknolojisi konusundaki bir diğer nokta ise patlayıcılar. Güçlü etki gücüne sahip mantar şeklinde patlayıcıların olduğu öne sürülüyor ve de bölgedeki radyasyonun normalden çok daha fazla olduğu iddia ediliyor.

UFO’lar ile ilgili teorilerin de iki başlıkta incelendiğinden bahsetmiştik: Roswell Olayı ve Bob Lazar.

“51. Bölge” Konulu Filmler

Dreamland, Paul, Alien 51, The Signal bunlardan bazıları…

Onlarca komplo teorisine rağmen bu gizemli yerin sırrı hala çözülememiş ve çözülebilecek gibi görünmüyor.