YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Yeni Çipli Ehliyet İçin Nüfus Müdürlüklerinden Randevu Nasıl Alınır?

yeni çipli ehliyet için online randevu nasıl alınır

Merhabalar değerli dostlar bildiğiniz üzere İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu yaptığı yeni bir açıklama ile ehliyet yani sürücü belgelerinin bundan sonra kimlik kartının içerisindeki çipe yerleştirileceğini duyurdu. Bundan sonra yanımızda sürekli ehliyet taşımak zorunda kalmayacağız. Kimliğimizin içerisinde ehliyet bilgilerimizi de olacak.

Yeni çipli ehliyet için ise online randevular pazartesi (21.09.2020) gününden itibaren başlayacak. Nüfus müdürlüklerinden alınan randevular ile ehliyetinizi kimlik belgenize ekletebileceksiniz.

Yeni çipli ehliyet almak için yeni kimlik kartına sahip olmanız ve ehliyetinizi de 2016 yılından sonra almanız gerekiyor. Bu koşulları sağlıyorsanız sizlerde yeni ehliyet için randevu başvurusundan bulunabilirsiniz.

Kimlik Kartına Ehliyet Eklemek İçin Nüfus Müdürlüklerinden Randevu Nasıl Alınır?

Yeni çipli sürücü belgesi (ehliyet) için nüfus müdürlüklerinden online randevu almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Öncelikle yeni ehliyet sistemi için online randevu almak için https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine gidin.
  2. Buradan en alt kısımda bulunan TCCK’YE SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME seçeneğine tıklayın.
  3. Sonra Açılan Sayfada Sizlerden Ad, Soyad gibi bilgiler istenilecek. Bu bilgileri eksiksiz doldurun.
  4. Daha sonra ileri deyin ve aile bireylerinizden kimin adına randevu alacaksanız onu seçin. Kişi seçimini yaptıktan sonra ise İkamet ettiğiniz şehri ve ilçeyi seçin.
  5. Son olarak hangi tarih ve saatte randevu almak istiyorsanız seçimini yapın.
  6. En son olarak telefonunuza onay kodu gelecektir. Onay kodunu da girdikten sonra yeni çipli ehliyet sürücü belgesi için online randevu almış olacaksınız.

Kimlik Karına Ehliyet (Sürücü Belgesi) Eklemek İçin Online Randevu Nasıl Alınır? – İlgili Video

Yeni Ehliyet Sistemi İçin Online Randevu Alma

Değerli arkadaşlar bu anlattıklarımızı eksiksiz bir şekilde yaparsanız yeni kimlik kartına eyliyet belgenizi ekletmek için online olarak randevu almış olursunuz. Randevu aldıktan sonra şehrinizdeki nüfus müdürlüklerinden kimlik kartınıza ehliyet yani sürücü belgenizi ekletebilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.