YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İphone Ekran Video Kaydı Çalışmıyor – Çözümü

İphone ekran kaydı iphoneların içinde dahili olarak gelen bir özelliktir. İphone ekran video kaydı bazı zamanlarda çalışmayabiliyor. Bizler bu makalemizde sizlere iphone ekran kaydı çalışmıyor sorununun çözüm yollarını göstereceğiz.

İphone Ekran Videosu Kaydedici Sorunları Çözümleri

İphone Ekran Kaydı Ses Sorunu

İphone da ekran kaydı alırken bazı nedenlerden dolayı video da sesler kaydedilmiyor olabilir.

Çözüm Yolları:

1. Mikrofonu Kontrol Edin

Ekran kaydınız sorunsuz bir şekilde yapılıyor ama ses de sorun var ise aşağıdaki adımları takip ederek iphone video kaydı ses sorununu çözebilirsiniz.

Adım 1: Kontrol Merkezini Açın

Adım 2: Kontrol merkezi içerisinde bulunan Ekran kaydedicinin üzerine uzun bir şekilde basılı tutun.

İphone Kontrol Merkezi

Adım 3: Ekran kaydedicinin üzerine basılı tutduktan sonra karşınıza mikrofon ayarları çıkacak. Mikrofonu Açık hale getirmeyi unutmayın.

iphone ekran kaydı video ses sorunu

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde iphone ekran video ses sorununu çözebileceksiniz.

2. Aynı Anda Çalışan Uygulamalar

İphone telefonunuzda ekran kaydı gerçekleştirdiğinizde video da ses alamadığınız da bir başka yapmanız gereken işlem ise arka planda çalışan uygulamaları sonlandırmak olacak. Çünkü bazı uygulamalar sizin mikrofonunuzu kullanabilir ve ekran kaydedici kullanırken ses almamanıza sebebiyet verebilir. Özellikle video çekimi sırasında müzik çalar uygulamayı kapatın. Müzik ve aynı zamanda ses kaydı sıkıntılar doğurabilir.

3. Yeniden Başlatma

İphone ekran video kaydedici çalışmadığı takdirde bazen cihazı yeniden başlatmak çözüm olabilir.

4. Güncelleme

İphone video kaydetmeme sorunu yazılım tarafından da kaynaklanabilir. Bu yüzden zaman zaman telefonunuzun son güncellemeleri aldığından emin olun. Güncellemeleri kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip edin. Yükseltmeye hazır bir güncellemenin olup olmadığını kontrol ediniz. Ve güncellemeleri otomatik moda olarak iphone’nun yeni bir güncelleme gelir gelmez sizin için otomatik güncellemesini sağlayabilirsiniz.

5. Düşük Pil – Düşük Güç Modu

İphone, pil azaldığında cihazınızı güç moduna alarak çoğu işlemleri otomatik olarak kısıtlayabilir. Pil durumunuz düşü olduğunda iphone cihazınızı düşük güç moduna alır ve ekran videosu çekme gibi işlemleri kısıtlayabilir. Düşük güç modunu kapatmak için, Ayarlar > Pil > Güç Modu adımlarını takip edin.

6. Yetersiz Depolama Alanı

Telefonunuzda yeterli depolama alanı kalmadığı durumda iphone ekran kaydediciyi kullanamayabilirsiniz. Bu durumda depolama alanınızı kontrol ediniz ve eğer yeterli alan kalmadığını gördüğünüzde alanı boşaltarak video kaydediciyi kullanabilirsiniz. İphone depolama alanını kontrol etmek için ise Ayarlar > Genel > İphone Depolama adımlarını takip edebilirsiniz.

7. Ayarları Sıfırlama

İphone ayarlarını bütünüyle sıfırlamak video kaydedicisinin çalışmasını sağlayabilir. İphone ayarları sıfırlamak için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla

İphone Ses Kaydetme Sorunu Ayarları Sıfırlama

Sonuç: Yukarıda verilen iphone ekran video kaydetme sorunu çözümü için sizlere çözümler sunduk. Özellikle de en çok rastlanan sorunlardan bir tanesi olan iphone ekran kaydı ses sorunu hakkında da birkaç çözüm sunduk. İphone ekran videosu alırken ses çıkmıyor sorunu yaşadığınızı varsayarak da çözüm sunduk.

İphone ekran kaydı almak için çeşitli uygulamalar olsa da bizler sizlere dahili ekran kaydedici uygulamasını kullanmanızı öneririz.

İphone ekran kaydedici sorunlarını çözmediğiniz takdirde iphone resmi destek sayfasından yardım alabilirsiniz.