YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

EBA TV Bedava İnternet Paketi Yapma – Vodafone, Türk Telekom, Turkcell

Bilindiği gibi koronavirüs salgını nedeniyle okullar 30 nisana kadar tatil edildi. MEB çocukların okuldan geri kalmamaları için Eba TV televizyon kanalından dersler yayınlıyor ve böylelikle öğrencilerin okuldan geri kalmamalarını engellemeye çalışıyor.

Fakat eğitimler televizyondan verildiği için kaçırılan dersler tekrardan Eba TV den izlenemiyor ne yazık ki. Bu yüzden MEB kaçırılan konuları ve dersleri öğrencilerin kolay bir şekilde tekrardan erişmesi için eba.gov.tr üzerinden bu dersleri yayınlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu derslere erişmeyi daha kolay bir hale getirmek için interneti olmayan öğrencileri de düşünerek GSM operatörleri aracılığıyla her öğrenciye bedava internet gönderiyor. Gönderilen EBA TV Bedava internet paketi tüm öğrencilere dağıtılacak ve sadece Eba TV ve eba.gov.tr web adresine girerek kullanılabilecektir.

Uzaktan eğitim için GSM şirketleri de öğrencilere destek verdi. MEB normal şartlarda Eba TV uygulaması için sadece 3 GB internet verirken GSM şirketleri de öğrencilere destek olmak için paketi ikiye katladılar. Türk Telekom Eba TV İnterneti üzerine 5 GB daha ekleyerek toplamda 8 GB, Vodafone ve Turkcell de 3’er GB daha ekleyerek toplamda 6 GB bedava internet öğrencilere sunuyor. Peki şimdi gelelim MEB bedava interneti nasıl hattınıza tanımlayacağınıza.

EBA TV Bedava İnternet Paketi Nasıl Yapılır – Tüm Hatlar

Türk Telekom Bedava 8GB EBA TV İnternet Paketi Yapma

Türk Telekom bedava eba internet paketini hattınıza tanımlamak için yapmanız gereken tek şey mesaj uygulamasını açıp daha sonra EBA Yazıp 5555‘e göndermeniz yeterlidir.

Detaylar için tıklayınız

Vodafone İçin Ücretsiz Bedava 6 GB EBA TV İnternet Paketi Nasıl Yapılır

Vodafone hattında bedava eba internetini hattınıza tanımlamanıza gerek yok. Vodafone bedava 6Gb Eba TV internetini tüm faturalı ve faturasız bireysel kullanıcılarına otomatik olarak tanımlayacak.

Detaylar için tıklayınız.

Turkcell EBA TV Bedava 6GB İnternet Paketi Nasıl Yapılır

Turkcell eba tv bedava internet paketini hattınıza tanımlamak için ise Turkcell Bip uygulamasının keşfet bölümüne gelin daha sonra karşınıza Eba 3 GB Hediye İnternet Kampanyası önünüze çıkacak. Kampanyaya katıl butonuna bastıktan sonra 6GB bedava internet hattınıza tanımlanmış olacak.

Veya aşağıdaki bağlantıya tıklayarak da internetinizi online olarak aktif edebilirsiniz.

Daha fazla detay için tıklayınız.