YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Google’ın Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Nasıl Kullanılır?

mırıldanarak şarkı bulma nasıl yapılır

Google geçtiğimiz günlerde Google Asistan uygulamasına mırıldanarak şarkı bulma özelliğini getirdi. Bu yeni özellik ile mırıldanarak şarkı ve müzikleri kolaylıkla bulabileceksiniz.

Yapay zeka her geçen gün daha da gelişmeye devam ediyor. Özellikle de Google bu alana epey fazla yatırım yapmaktan kaçınmıyor. Hele ki ilerleyen zamanlarda oldukça popüler olacak sesli asistanlar için çalışmalarını hızlandıran Google yeni bir yapay zeka özelliği ile tekrardan gündemde. Google, Google Asistan uygulamasına yeni getirdiği bit yapay zeka özelliği ile mırıldanarak şarkı bulmayı sağlıyor. Yani bir şarkının ismini bilmek istiyorsunuz fakat o şarkının sözleri ve ismi aklınıza gelmiyor. Şarkıyı Google Asistan uygulamasına mırıldıyorsunuz Google’de bu şarkıyı 10 saniye içerisinde sizlere buluyor. Lafı çok uzatmamayayım. Gelin bakalım mırıldanarak şarkı bulma özelliği nasıl çalışır hep birlikte görelim.

Mırıldanarak Şarkı Bulma

Goggle Asistan’da mırıldanarak müzik bulmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

mırıldanarak şarkı bulma
google mırıldanarak şarkı bulma
  • Google Asistan uygulamasına giriş yapın.
  • Asistan’a “bu şarkı nedir?” sorusunu sorun.
  • Daha sonra Asistan’a şarkıyı mırıldanın.

Evet değerli arkadaşlar mırıldanarak şarkı bulma özelliğini bu şekilde bulabilirsiniz.

Bu özellik beta sürümünde olduğu için zaman zaman doğru sonuçlar vermeyebilir. İlerleyen zamanlarda bu özelliğin gittikçe gelişeceğinden hiç şüphemiz yok. Bir sonraki gönderi de tekrardan görüşmek üzere 🙂