YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İnstagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılır?

instagram simge değiştirme

İnstagram 10. yılına özel yeni özellikler duyurdu. Bu yeniliklerden bir tanesi ise instagram simge değiştirme. Peki mobilde instagram simgesi nasıl değiştirilir? Gelin bu soruyu cevaplandıralım.

İnstagram genenllikle her doğum gününde yenilikler duyuruyor. Bu yıl ise instagramnın 10. yılı ve instagram 10. yılına özel olarak yeni özellikler duyurdu. Yeni özelliklere baktığımızda açıkçası çok büyük özellikler bizi beklemiyor. Instagram’dan daha büyük özellikler beklerken biraz hayal kırıklığına uğradık desek yeridir. İnstagram’ın yeni özelliklerine aşağıdaki videomuzdan göz atabilirsiniz.

Instagram 10. yılına özel yeniliklerin detayları: https://about.instagram.com/about-us/…

İnstagram’a gelen yeniliklerden biraz iyi olan bir tanesi ise instagram simge değştirme olmuş. Evet instagram da simge ikonunu kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

İnstagram Simge İkonu Değiştirme

Değerli arkadaşlar şimdi ise instagram simgesini nasıl değiştirebilirsiniz bunu sizlere gösterelim.

1. Öncelikle Instagram mobil uygulamasına giriş yapın. Ve profil sayfanıza gidin.

2. Profil sayfanızın sağ üst kısmında bulunan üç çizgiye tıklayın. Ardından alt kısımda bulunan Ayarlar’a tıklayın.

3. Ayarlara tıkladıktan sonra ise parmağınız ile açılan sayfayı aşağı indirmeye çalışın. Bu işlemi yapmaya çalıştığınızda yukarıda emojiler belirmeye başlayacak. Bu emojileri gördükten sonra kaydırmayı hemen bırakın.

4. Bu sayfa karşınıza çıkması lazım. Bu sayfadan istediğiniz simgeyi ana sayfanıza ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz instagram ikonu simgesinin üzerine bir kere basın, siz bastıktan sonra simge telefonunuzun ara yüzüne eklenmiş olacak.

Gördüğünüz üzere dört adım ile instagram da simge ikonu değiştirmek bu kadar kolay. Aklınıza takılan bir şey olur sa lütfen bizler ile iletişim kurmayı unutmayın. Yorum kısmında sorduklarınızı çabucak cevaplandırıyoruz. 🙂