YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

6 Adımda Huawei Telefonlarındaki Uygulamalar Nasıl Kilitlenir

Akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Kişisel verilerden iş dosyalarına, her türlü veriyi telefonlarımızda saklıyoruz. Kişisel sohbetimiz, videolarımız veya resimlerimiz olsun, bunu herkesle paylaşmaktan memnun olmayız. Kişisel bilgilerinizi de içerebilecek bankacılık bilgilerinizi de telefonunuzda güvende olmasını isteriz. Diğer bazı ilginç güvenlik özelliklerinin yanı sıra, Huawei akıllı telefonları bu gibi güvenlik tehditlerine karşı uygulamalarınıza şifre koymanızı sağlıyor. Aşağıda Huawei telefonlarındaki uygulamalara nasıl şifre koyulur? açıkladık.

Huawei’de Uygulamaya Şifre Koyma Adımları

Uygulama Kilidi özelliğini kullanabilmeniz için, telefonunuzdaki cihaz güvenliğini (parmak izinizi, PIN’inizi veya deseninizi) etkinleştirmeniz gerekir. Şimdi Huawei de uygulamalara şifre koymak için aşağıdaki adımları takip edin.

huawei uygulama şifre koyma
  1. Ayarlara gidiniz
  2. Güvenlik ve Gizlilik üzerine dokunun
  3. Aşağı kaydırın ve Uygulama Kilidi seçeneğini bulun
  4. Şifre koymak istediğiniz uygulamayı bulunuz.
  5. Kilit koymak istediğiniz uygulamayı bulduktan sonra seçin.
  6. Seçiminizi yaptıktan sonra ekrandan çıkın.

Şimdi şifre koyduğunuz uygulamayı açmayı deneyin. Uygulamayı açmak için üzerine tıkladığınızda, parmak izinizi veya parolanızı istiyorsa kilitleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Artık şifreyi girdikten sonra uygulamaya erişebileceksiniz.

Huawei Uygulamaya Şifre Koyma, Huawei Uygulama Kilitleme, Huawei Telefonlarda Uygulama Kilitlemek