YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Türkiye’de Zoom Uygulamasını Kullanan Öğretmenlerin Hesabından 58.5 Dolar Kesildiği İddia Edildi!

zoom uygulamasını kullanan öğretmenlerin hesabından 58.5 dolar kesildi

“Ziya Selçuk daha önce talimatları vermiş.”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim için EBA’yı önermiş olmasına rağmen bazı İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ve bazı okul yöneticilerinin Zoom’un da içinde bulunduğu online konferans uygulamalarını kullanmaları için öğretmenlere talimat yazısı gönderdiği belirlendi. 

Öğretmenlere verilen talimatlarda, öğretmenlerin bilgisayarlarına Zoom’u kurması ve uzaktan eğitim derslerini buradan vermesi istendi. Uzaktan eğitim veren öğretmenlerin her gün farklı açıdan çekilmiş 6 fotoğrafı da kanıt olarak öğretmenlerden istendi. Haftalık ders programı ve rapor hazırlamaları istenen öğretmenlere, bu kurallar uymazlarsa ek ders ücretlerinin kesileceği söylendi. 

Milli Eğitim Bakanı: Öğretmenleri Zoom kullanması için zorlayanlar hakkında soruşturma açılacak.

zoom uygulaması
zoom uygulaması

Zoom’la ilgili haberlerin ortaya çıkmasının ardından 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB’in Zoom’la bir anlaşmasının olmadığını, bakanlığın Zoom kullanılması yönünde bir talimatının da olmadığını açıkladı. 

Bakan Selçuk, EBA dışında bir uygulama kullanmak için öğretmenleri zorlayan idareciler hakkında soruşturma açılacağını söylerken uzaktan eğitim için öğretmenlerin EBA’yı kullanmaları gerektiğini bir kere daha hatırlattı.