YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Google, Türkiye’ de Şirket Kurma İddialarına Yanıt Verdi!

googlturkiyede-şirket-kurma-aciklamalari

Son zamanlarda Google’ nin Türkiye’ de şirket kurma iddiaları sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Özellikle Fatih Güner’ in yaptığı açıklama ülkemizde büyük bir heyecan uyandırmıştı. Temmuzda ortaya atılan ve aslında sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olduğu düşünülen bu açıklamalarla Google cephesinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamayla yanlış anlaşıldığını belirten Google, bu yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi adına yeni bir açıklamada bulundu. Sonunda Google, Türkiye’ de şirket kurma iddialarına yanıt verdi.

Google’ dan Yapılan Açıklama:

Google

“2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurt dışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.”

Bu açıklamanın üzerine ileride Türkiye’ de şirket kurma planlaması yapılabilir mi? şu anda cevap verebilmek çok da mümkün görünmüyor. İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.