YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Google’ın Az bilinen Eğlenceli Sırları – Eğlenceli Google Sırları

Google'nin az bilinen eğlenceli sırları

Bu makalemiz de sizlere google hakkında az bilinen eğlenceli google sırlarından bahsedeceğiz.

Google, dünya da ve ülkemizde en çok kullanılan arama motorlarında bir tanesi. Google’ın tüm dünyada kullanım oranı %84’leri geçmiş durumda. Öyle ki Google’da Günde 3.5 Milyar Arama Yapılıyor.

Bu kadar büyük bir arama motorunun mühendisleri de boş durmuş değil. Mühendisler bu arama motorunda da hünerlerini göstererek bir çok eğlenceli özelliğe yer vermiş. Gelin birlikte google’ın eğlenceli ve az bilinen özelliklerine bu video da göz atalım.

do a barrel roll

Google arama kutucuğuna do a barrel roll yazıp giriş tuşuna bastığımızda google sonuç sayfası 360 derece dönüyor. do a barrel roll kelimesinin Türkçe anlamı ise Uçağın ekseni üzerinde tam bir devir yapması anlamına geliyor.

Google gravity

Bu sefer ise arama kutucuğuna Google gravity yazıyoruz. Çıkan ilk sonuca tıklayalım. Gördüğünüz gibi google ana sayfası yer çekimine yenik düştü. Nesneleri aynı zamanda fırlatarak eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

askew

Gelelim başka bir Google eğlenceli sırlarından bir tanesine. Google da arama kısmına askew yazıp girişe basınca sonuç sayfamız sağ yana doğru eğiliyor. askew’in kelime manası ise çarpık, yana yaslama gibi anlamlarına geliyor.

yazı tura

Google da yazı tura atabileceğinizi biliyor muydunuz. Yazı tura diye google da arama yapınca karşınıza yazı tura atabileceğiniz bir sonuç çıkacak. Buradan metal paraya ihtiyaç duymadan yazı tura atabileceksiniz.

pacman

Google a pacman yazınca ise o meşhur oyun pacman oyunu karşımıza çıkıyor. Biz bu oyunu oynarken oldukça eğlenceli vakitler geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

özyineleme

Google da sizileri döngüye sokmamızı ister misiniz. O zaman arama kutucuğuna özyineleme yazın çıkan sonuçta google sizlere Bunu mu demek istediniz? diyerek sürekli özyineleme sorgusunu arattıracaktır.

anagram

Google insanları arama yaptığı kelimelerin anlamları ile trollemeyi çok seviyor gibi. Googla anagram diye arama yapınca bizlere bunu mu demek istediniz diyerek rana gram kelimesini öneriyor. Anagram ın kelime anlamı ise evirmece, yani Anagram, bir sözcüğün veya sözcük grubunun harflerinin değişik düzenle başka bir sözcüğü veya sözcük grubunu oluşturmasıdır.

google sky

Google ile uzaya çıkarak eğlenip ve bilgilenmeye ne dersiniz. Url kısmına google.com/sky yazınca uzayda sörf yaparak bilgilenebilirsiniz

Bugün sizlere google’ın az bilinen eğlenceli sırlarından bir kısmını paylaştık. Makalemizi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.