YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Beklenen Microsoft Flight Simülasyon 2020

Günümüz oyuncu topluluğunun tercih ettiği ve hayatımızda en az bir kez de olsa herhangi bir simülasyon oyunu oynadığımız aşikar. Buna örnek olarak da bazılarımızın aklına çocukluk anılarında olan Euro Truck simülatör serisi geliyor. Bildiğiniz gibi Euro Truck serisinin efsanelerinden biri olan Euro Truck Simülatör 2. 19 Ekim 2012’de Windows için yayınlanan sürümü bulunduğumuz zamanın Avrupasını temel alıyor. Ayrıca 13 Nisan 2013’te Linux, 29 Ocak 2015’te MacOS için piyasaya sürülmüştür.

Euro Truck

Çoğu kişi tarafından beğenilmiş olmalı ki hala insanlar tarafından oynanılan ve beğenilen bir oyun. Durum böyleyken 2012’de çıkan Euro Truck simülatörün ardından oyun sektörü ve oyuncu topluluğunun daha çok ilgisini ve beğenisini toplayan MMOFPS tarzı oyunlar ( oyun içerisinde kullanılan karakterin gözünden görüyormuş gibi oynanan çok oyunculu çevrimiçi oyunlar) popüler olmaya başlandı.

Euro Truck Simulator

Aslında Euro Truck simülatör ve Microsoft Flight simülatör gibi serilerin yeni oyunları gelmesine rağmen pek ses getirmediğini düşünüyoruz. Mesela Euro Truck 2016’da Microsoft Flight ise 2007’de yeni oyunlar piyasaya sürdü.

SESSİZLİĞİ BOZAN MİCROSOFT FLIGHT SİMULATÖR 2020

Flight simulator
Flight Simulator

Simülasyon oyunları alanında uzun bir süre sessizliğini koruyan Microsoft yeni bir gerçek zamanlı oyunla yeni özellikler ve yeni öğelerle oyun aleminde ses getirebilecek ve beğenilecek yeniliklerle karşımızda. Yukarıda da değindiğimiz gibi bu gerçek zamanlı özelliğin sizin de dikkatini çektiğini tahmin ediyoruz. Peki bu gerçek zamanlı özellik nedir ve ne işe yarar?

YENİ ÖZELLİK: GERÇEK ZAMANLI UÇUSLAR

gerçek zamanlı uçuşlar
Gerçek zamanlı uçuşlar

Bilindiği üzere simülatör oyunları yapımcılar tarafından düzenlenen ve alan, harita ve mekanlar olarak sınırlı sayıda öğe barındırıyordu. Bu yeni özellikle anlaşmalı olan şirketlerle beraber Dünya üzerinde gerçek zamanlı uçan uçakların isimleri ve rotaları görülebilecek. Yani oyun içerisinde gerçek hayatın hava trafiğini de görebiliyor olacağız. Ayrıca çevrimiçi olarak topluluklar halinde de oynanabilecek. On binlerce hava alanı, milyarlarca bina, milyonlarca şehir ve gerçek hayata dair (ağaç,dağ,yol,nehir) gibi unsurların bulunacağı şaşırtıcı ve bir o kadar da etkileyici bir oyun dünyası bizleri bekliyor.

MİCROSOFT FLIGHT SİMULATÖR’UN FİYATI NE OLACAK?

Aslında bu oyunun bazi diğer oyunlarda olduğu gibi tek bir fiyatının olmadığını söyleyelim. Yani bu oyun 3 paket halinde satın alınabilir. Gelelim böyle güzel bir oyunun paketler halideki fiyatlarına ve paketlerin özelliklerine :

  1. Standart paket : 350 TL

Bu pakette daha hafif ve detaylı 20 uçak ve özenle oluşturulmuş 30 havaalanı içermektedir.

2. Deluxe edition paket : 550 TL

Daha gerçekçi ek 5 uçak ve ek 5 havaalanı bulundurmaktadır.

3. Premium deluxe edition : 725 TL

Standart sürüme ek daha gerçekçi 10 uçak ve 10 havaalanı içermektedir.