YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmanın Yolları

Bilindiği üzere YouTube da arka planda video oynatma özelliği yoktur. İleride de olmayacaktır. Eğer youtube arka planda oynatma özelliği geliyorsa bilin ki youtube artık reklamlardan para kazanmıyordur.

Evet youtube reklamlar ile ayakta duran bir platformdur. YouTube arka planda video oynatma özelliğini aktif hale getirirse reklamları nasıl yayınlayacaktır?

İşte dev video platformuna bu yüzden arka planda yürütülme özelliği gelmiyor.

Ama hiç merak etmeyin! Söz konusu teknoloji olunca bu imkansız değildir. Hatta youtube da arka planda video oynatmak çocuk oyuncağıdır.

Bu makalemizde sizlere birkaç tane youtube arka uygulama tanıtacağız. Bu uygulamalar sayesinde youtube da arka planda müzik ve video oynatabileceksiniz.

Uygulamaların tamamı Android işletim sistemli cihazlar içindir. İos için de youtube arka planda video oynatma makalemize bakabilirsiniz.

YouTube Arka Planda Video Yürütme 2019

Torch Music

Torch müzik uygulaması ile YouTube da bulunan tüm müzikleri arka planda yürütebilirsiniz.

Uygulama oldukça sade ve basit bir düzene ve de detaylı bir arama çubuğuna sahip.

Yani arama motorun sanatçı olsun, albüm olsun her türlü parçayı rahatlıkla bulmanıza imkân sağlıyor.

Ekranı kilitleseniz bile uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor.

NewPipe

Newpipe uygulamasının YouTube dan neredeyse hiç bir farkı yok. Oldukça pratik bir şekilde videoları arka planda yürütme işinin yerine getiriyor.

youtube arka plan uygulamaları

Floating Tube

Bu uygulama, videoyu doğrudan arka planda yürütmüyor, ancak yeni bir açılır pencere olarak açılıyor. Böylece hem youtube da videoları izleyebileceksiniz hemde telefonunuzda başka işlemler gerçekleştirebileceksiniz. Tıpkı windows daki pencereler gibi…

Ve ekranı kapatsanız bile müzik ve videolar arka planda yürütülmeye devam eder.

floating tube arka plan uygulaması

FireTube

Gelelim android için bir başka arka planda çalma özelliği olan uygulamaya. Uygulamanın ismi Fire Tube. Bu uygulama ile de youtube parçalarını arka planda oynatabilirsiniz.

fire tube

OG YouTube

Ve gelelim en popüler youtube arka planda oynatma uygulamasına. Belki bir yerlerde de duymuşsunuzdur. OG Youtube sizlere youtube uygulamasının sunmadığı tüm özellikleri ücretsiz sunuyor.

OG Youtube ile videoları arka planda çalabilir aynı zamanda da videoları kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

og youtube

Programsız Tarayıcıdan Youtube Arka Planda Video Yürütme

Bir başka yöntemimiz ise tarayıcıdan arka planda youtube videolarını oynatmak. Evet firefox veya chrome tarayıcılarından da youtube şarkı veya videolarını arka planda yürütebilirsiniz. Peki Nasıl?

Adres çubuğuna youtube.com yazıyorsunuz. Ve sağ üst köşeden masaüstü görünümünü seçiyorsunuz. İşte bu kadar. Artık hiç bir programa ihtiyaç duymadan bu yöntem ile youtube videolarını arka planda çalabileceksiniz.