YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Windows İçin En İyi Ücretsiz 10 Virüs Uygulaması

Bilgisayar kullanımının günümüz dünyasında gelişimi tüm hızıyla devam etmektedir. Tabi kullanıcıların bilgisayar kullanırken en büyük endişelerinden biri de güvenliğin sağlanmasıdır. Biz de teknotacı ekibi olarak windows için en iyi ücretsiz 10 virüs uygulamasını sizler için derledik.

windows için ücretsiz en iyi 10 virüs programı

PC’niz için sahip olunması gereken araçlar hakkında konuştuğumuzda Antivirüs en önemlisidir. Bu siber suçlarla şişirilmiş dünyada, bilgisayar kullanırken güvende kalmak herkes için bir endişe kaynağıdır. Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları ve bizi çevreleyen diğer tehditler ile cihazınızı önceden korumak önemlidir.

Piyasada, cihazınızı güvende tutmanıza yardımcı olabilecek çeşitli yazılımlar bulunmaktadır. Bununla birlikte, bir PC için mükemmel bir virüsten koruma yazılımı seçmek zor olabilir. Her zaman özgür yazılımı tercih edebilirsiniz, ancak ücretli olanlardan daha sınırlı özelliklere sahiptir.

Bilgisayarınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve casus yazılımlardan korumak için en iyi yazılımlardan biri Gelişmiş Sistem Koruyucu’dur. Bilgisayarınızı çevrimiçi tehditlere ve istenmeyen reklam yazılımlarına karşı korur.

2020 Yılında Windows İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Hangisi?

Windows bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer çevrimiçi tehditlerden korumak için birçok araç vardır. Windows PC için en iyi antivirüslerin bazılarını listeledik.

1.Advanced System Protector

windows için en iyi 10 antivirüs uygulaması

Advanced System Protector Özellikleri:

 • Araç, bilgisayarınıza girmeye çalışan casus yazılımlara veya kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlar.
 • Araç, PC’nize izinsiz giren adware, malware ve eklentileri başarıyla kaldırır.
 • Bilgisayarınızı tehditlerden korumak için çeşitli tanımları içeren büyük bir veritabanı ile birlikte gelir ve veritabanı yeni tanımlarla güncellenir.
 • Virüsten koruma araçlarından bazıları belleğinizi tıkayabilir ve sisteminizin daha yavaş çalışmasını sağlayabilir. Ancak, Gelişmiş Sistem Koruyucu hafiftir, arka planda çalışır, bilgisayarınızda çalışan diğer uygulamalarla çakışmak için uğraşmaz.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

2.Microsoft Windows Defender

ücretsiz windows Antivirüs Programları

Windows Defender, Windows ile birlikte gelen ücretsiz bir virüsten koruma yazılımıdır. E-posta, uygulamalar, bulut ve web üzerindeki virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve casus yazılımlara karşı koruma sağlar.

Microsoft Windows Defender Özellikleri:

 • Bilgisayarınızı tüm kötü amaçlı etkinliklerden koruyan güvenlik özellikleri sağlar. Bilgisayarınızın, dosyalarınızın yanı sıra kötü amaçlı yazılım, virüs, casus yazılım ve diğer tehditlere karşı çevrimiçi etkinlikler sunar.
 • Windows Güvenlik Duvarı ile araç, bilgisayar korsanlarının ve kötü amaçlı yazılımların saldırılarını önler. İnternet veya ağ üzerinden size ulaşmalarına izin vermez
 • Microsoft Edge’de bulunan Windows Defender SmartScreen 2 ile bilgisayarınızı kötü amaçlı indirmelerden ve web sitelerinden korumanıza yardımcı olur.
 • Windows 10 ve Xbox kullanarak ailenizi korumanıza izin verir. Web sitesi erişimini kontrol edebilir, cihazların kullanım süresini sınırlayabilir ve görülen veya satın alınan uygulamaları kontrol edebilir.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

3.Norton 360 Deluxe:

ücretsiz en iyi windows antivitüs programları

Norton 360 Deluxe Özellikleri:

 • Araç, kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı gelişmiş PC koruması ile birlikte gelir. Çevrimiçi olduğunuzda hassas ve finansal bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.
 • Araç, karanlık ağa göz kulak olur ve sizinle bağlantı kuran kimlik izleri bulursa, kimlik hırsızlığını önlemek için sizi bilgilendirir.
 • Şifrelerinizi, finansal bilgilerinizi ve diğer hassas verilerinizi güvenli bir şekilde oluşturmanıza, yönetmenize ve depolamanıza olanak tanır.
 • Ayrıca, günlüğe kaydetmeyen VPN’si ile güvenli bir şekilde internette gezinmenizi sağlar. Banka düzeyinde şifreleme ile şifrelerinizi ve diğer kimlik bilgilerinizi koruyun.

Tıklayarak İndirebilirsiniz.

4.Bitdefender Antivirüs Free Edition:

en iyi ücretsiz windows antivirüs uygulaması

Bitdefender Antivirus Free Edition, sisteminizi korumak için yeni ve ortaya çıkan tehditlerle mücadele eden Windows 10 için ücretsiz bir virüsten koruma yazılımıdır.

Bitdefender Antivirüs Free Edition Özellikleri:

 • Kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve casus yazılımları algılamak ve kaldırmak için sisteminizi tarar.
 • Araç sisteminize birkaç saniye içinde yüklenir ve hızlı çalışır. Sistem performansınızı engellemeden güçlü koruma sağlar.
 • Aktif uygulamalara göz atmak için davranışsal algılama teknikleri kullanır. Şüpheli bir şey ortaya çıkarsa, buna karşı derhal harekete geçer.
 • Çevrimiçi durumdayken, araç, gerçek biri olduğunu gizleyen kimlik avı web sitelerine göz kulak olur ve verilerin çalınmasını önlemek için onu engeller. Gelişmiş filtreleme sistemiyle, araç şüpheli bir web sayfasını algılar ve gizli verilerinizi korur.

Tıklayarak indirebilirsiniz:

5.Avast Free Antivirüs:

Windows için en iyi 10 ücretsiz antivirüs uygulaması

Yine, bilgisayarınızı fidye yazılımlarından ve diğer kötü amaçlı etkinliklerden koruyan Windows 10’unuz için başka bir ücretsiz antivirüs. Web kamerası kalkanı ile sadece bilgisayar korsanlarını durdurmakla kalmaz, aynı zamanda casuslara karşı koruma sağlar.

Avast Free Antivirüs Özellikleri:

 • Gerçek zamanlı koruma sağlar ve güçlü tehdit algılama teknikleri ile birlikte gelir. Bilgisayarınıza, ağınıza, parolalarınıza ve tarayıcılarınıza güvenlik ekler.
 • Araç, sezgisel bir arayüz ile birlikte gelir ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, bilgisayarınızın performansını engellemez ve sorunsuz çalışır.
 • Ayrıca, telefonunuzda güvenlik sağlar, böylece ödeme yapıyor, e-posta gönderiyor veya veri siliyor olun.
 • Araç, gelecekte zarar görmesini önlemek için siber saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve durdurmak için çalışır.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

Windows 10 bilgisayarımda virüsten koruma yazılımına ihtiyacım var mı?

en iyi windows antivirüs uygulaması

Siber suçlar arttıkça, güvenlik protokollerini güçlendirmek ve bilgisayarınızı korumak önemlidir. Virüsten koruma yazılımı kullanmak, temel güvenlik rejiminin bir parçasıdır. Bilgisayarınızda gezinirken veya bilgisayarınızda çalışırken sizi güvende tutması önemlidir.

Ayrıca, gerçek zamanlı koruma özelliği olarak yüklediğiniz yazılımın, yeni bir kötü amaçlı yazılımdan korunmanıza yardımcı olduğundan emin olmanız gerekir. Bu programlar genellikle sistem kaynakları üzerinde hafiftir ve bilgisayarınızın performansı üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur.

İşletim sistemi üreticileri platformlarını güvenli hale getirmeye çalışıyor olsalar da, bilgisayar korsanları da boşlukları bulmak için çok çalıştıkları için bilgisayarınızı korumak için işletim sisteminize güvenmek güvenli değildir.

Bu nedenle, PC’nizin tehditlere karşı korunmasını sağlamak için ekstra bir koruma katmanına ihtiyacınız vardır. Bilgisayarımızı korumak için Advanced System Protector, Avast, Bitdefender gibi yazılımlar yükleyebiliriz. Virüsten koruma aracına sahip olmak, sisteminizin virüs bulaşma olasılığını azaltır.

Bir Virüsten Korunma Yazılımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

en iyi ücretsiz windows antivirüs uygulamaları
 • Virüsten koruma yazılımı virüsleri taramalı ve algılamalı ve gerçek zamanlı koruma sağlamalıdır. Bilinmeyen tehditleri maksimum doğrulukla tespit etmek gerekir. Sizi kötü amaçlı bağlantılardan korumalı ve bilgisayarınızdaki uygulama etkinliğine dikkat etmelidir.
 • Virüsten koruma yazılımınızın arayüzü anlaşılabilir olmalıdır. Sistem kaynaklarını almamalı ve bilgisayar performansını engellememelidir. Bir uygulamanın ücretsiz sürümünü her zaman kontrol edebilirsiniz ve üründen memnunsanız, maksimum fayda elde etmek için ücretli sürümü satın alın.
 • Virüsten koruma yazılımı, PC’nizde dikkatli olmalı ve şüpheli davranışları tespit etmek için tetikte olmalıdır.

Bilgisayarımda Virüs Varsa Ne Yapmalıyım?

windows için en iyi antivirüs uygulamaları

Güvenli mod, yerel dışındaki tüm uygulamaları devre dışı bırakarak saldırının etkisini en aza indiren bir bilgisayar modudur. Bu aynı zamanda PC’nizi internetten de kesecektir. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için:

Adım 1: Kilitli ekranda Güç simgesine tıklayın ve Yeniden Başlat’ı seçin ve üç seçenekli mavi bir ekran görene kadar Shift tuşuna basın.

Adım 2: Sorun Giderme’yi tıklayın.

Windows için en ücretsiz antivirüs uygulamaları

Adım 3: Gelişmiş Seçenekler-> Başlangıç ​​Ayarları’nı tıklayın.

ücretsiz windows antivirüs programları

Adım 4: Şimdi Başlangıç ​​Ayarları altında, bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için Güvenli Modu Etkinleştir’i seçin.

ücretsiz antivirüs uygulamaları

Adım 5: Yeniden Başlat’ı tıklayın ve Güvenli Modu Etkinleştir’e girmek için tuşlardan birine (F4 / F5 / F6) basın.

Diğer Antivirüs Uygulamaları:

1. Kaspersky Anti-Virus

ücretsiz windows antivirüs uygulamaları

Kaspersky Lab tarafından geliştirilen Kaspersky Anti-Virus, Windows 10 için en iyi antivirüs yazılımı listemizdeki başka bir antivirüs yazılımıdır. Bu araç, sisteme saldırdıklarında hangi yeni virüslerin, casus yazılımların ve daha fazlasının tespit edildiğini kullanarak gerçek zamanlı koruma sağlar. Bunun dışında, araç ayrıca Proaktif algılama, hibrid koruma, internet güvenliği denetleyicisi ve diğer özelliklere de sahiptir. Kaspersky, kötü amaçlı programları sistemden kaldırmak için çalışan mütevazı bir virüsten koruma programıdır.

2. BullGuard Antivirus

windows antivirüs uygulaması

BullGuard Antivirus, içinde çeşitli özelliklere sahip iyi bir antivirüs yazılımıdır. Bunlar, kullanıcı sistemini ele geçirmeden önce kötü amaçlı dosyaları algılamaya yardımcı olur. Araç, virüs imza veritabanının bir parçası haline gelmeden önce virüslerin tanımlanmasına yardımcı olan davranışsal algılama kullanır. Ayrıca, araç virüsleri algılamak için anormal kayıt defteri, dosya işlemi ve ağ olaylarını kullanır. BullGuard bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılım tehditlerini tespit etmede iyidir ve ayrıca antispam araçları ve erken algılama özellikleri vardır. Genel olarak, BullGuard sistemleri her türlü enfeksiyondan korumaya yardımcı olur.

3. 360 Total Security

Antivirüs programları

360 Total Security, Windows için en iyi antivirüs yazılımı listemizdeki başka bir antivirüs yazılımıdır. 360 Total Security, sistemde bulunan virüslere, casus yazılımlara ve diğer yeni tehditlere karşı koruma sağlar. Sistemde yeni virüsleri algılar ve bu tür virüslerden korunmak için önleyici tedbirler sağlar. Bununla birlikte, gereksiz dosyaları temizleyerek disk alanını da boşaltır. 360 Total Security, önyükleme süresini kısaltmak için sistem hizmetlerini yönetir ve toplam hızını artırır.

4. Trend Micro Antivirus + Security

en iyi ücretsiz antivirüs uygulamaları windows -2020

Trend Micro Antivirus + Security, içinde farklı taramaların etkinleştirildiği mütevazı bir virüsten koruma yazılımıdır. Yazılım, kullanıcıların derinlemesine ve özel tarama gibi diğer tarama seçeneklerine sahipken gerçek zamanlı tarama yapmasına olanak tanır. Ayrıca kimlik avı e-postalarını engelleyerek kimlik hırsızlığını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, herhangi bir tehdit olup olmadığını belirlemek için web sitelerini tarar. Ayrıca, Trend Micro Antivirus + Security, kullanıcıların posta kutularını olası tehditlere karşı korur. Genel olarak, tüm temel özelliklere sahip iyi bir antivirüs programıdır, ancak araçta donatılmış herhangi bir özel özellik yoktur.

Bu yazımızda Teknotacı ekibi olarak window için antiviüs uygulamalarını listeleyip sizler için inceledik. Sizler de bu listeyi inceleyerek cihazınızı en güvenilir hale getirebilirsiniz.