YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Windows 10 Kullanıcı Resmini Silme

Biz teknoloji severlerin meşhur bir sözü vardır, “Ömür Biter Windows Güncellemeleri Bitmez.” Aynen öylede windows güncellemeleri bitmek bilmiyor. Her yeni bir güncellemede yeni bir heyecan 🙂

Yazımızda çoğu kişinin dertlendiği bir konuya el atacağız. Windows 10 hesap resmi nasıl silinir?

Windows yaptığı yeni bir güncelleme ile artık ayarlar üzerindeki profil değiştirme eklentisini kaldırdı. Hal böyle olunca windows 10 kullanıcıları hesap profil resimlerini nasıl silecekleri hakkında arayışlara girdiler.

Aslında windows 10 hesap fotoğrafını silmek oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ederek. Hesap resminizi kaldırabilirsiniz.

  1. Windows 10 için profil resmi kaldırmak için öncelikle şu klasöre gidin.

C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures

Çoğu kullanıcıda AppData gözükmeyebilir. Çünkü bu dosya gizlenmiş bir dosya türüdür. Bu dosyanın gizliliğini kaldırmak içinde klasörün en kısmındaki Görünüm sekmesine tıklayın. Bu kısımda ise sağ üst tarafta Gizli ögeler kutucuğuna tik atarak windows 10’daki görünmeyen gizli dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

windows 10da gizli dosyaları görüntüleme
windows 10da gizli dosyaları görüntüleme

Bu işlemleri yaptıktan sonra windows 10 hesap resminize veya resimlerinize erişeceksiniz. Buradan windows hesap resminizi silebilirsiniz.

windows 10 hesap resmi kaldırma silme

Windows 10 Kullanıcı Fotoğrafı Silme, Windows 10 Hesap Resmi Kaldırma, Windows Hesap Fotoğrafını Silme, Windows Profil Resmini Bilgisayardan Silme