YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp silinen mesajları geri getirme

Whatsapp, mesajlaşmak için en çok kullandığımız sosyal medya araçlarından biri. Dolayısıyla bu sık kullanım, beraberinde bazı hataları da getiriyor. Örneğin yanlışlıkla sildiğimiz mesajlardan yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajlara kadar birçok yanlış yapabiliyoruz. Tabi yanlışlıkla sildiğimiz mesajlar bazen çok önemli mesajlar olabiliyor.

Biz de bu hatayı düzeltmek ve mesajların geri alınmasını sağlamak için Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme ile ilgili bir makaleyi sizler için derledik. Peki whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Bu sorunun cevabına hep birlikte bakalım.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Nasıl Geri Yüklerim?

Değindiğimiz gibi bazen önemli mesajlarımızı yanlışlıkla silebiliyoruz. Şimdi nasıl geri alınacağını aşama aşama inceleyelim.

Mesajları geri yükleme işlemi Android ve İOS’da farklı şekilde yapılır. Android cihazlarda WhatsApp gerçekleştirilen mesajlaşmaları düzenli olarak yedekler. Silinen sohbeti geri getirmek için WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyin.

Daha sonra uygulama son yedeklemenizi bularak bu yedeklemeyi uygulamak isteyip istemediğinizi soracak. “Geri Yükle” butonuna dokunun ardından “İleri” seçeneğine gidin. Başlatma işlemi tamamlandığı zaman silinen mesajlarınızı tekrar görüntüleyebilirsiniz.

whatsapp mesajları geri yükleme işlemi
geri yükleme işlemi

İphone (İos) Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

iOS’da ise WhatsApp yedekleme otomatik olarak değil kullanıcı tarafından yapılıyor. Bunun için de belirli bir zaman diliminde yedekleme seçildiğinde WhatsApp mesajları ve sohbetleri otomatik olarak yedeklemeye başlıyor. Bundan sonra da tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi silinen konuşmaları geri getirmek için aynı işlemleri uygulamalısınız.

Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin. Daha sonra WhatsApp yedekleme için izin isteyecek. İzin verdikten sonra silinen mesajlar tekrar geri yüklenecektir. Daha detaylı anlaşılması için biz yine de adımları tek tek gösterelim. Aşağıdaki adımlardan iphone whatsapp mesajlarını geri getirebilirsiniz.

Sohbet geçmişinizi iCloud yedeklemesinden geri yükleme

  1. WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne giderek iCloud yedeklemesinin açın.
  2. Buraya geldikten sonra en son whatsapp yedeklemenizin ne zaman yapıldığını görebiliyorsanız uygulamayı silin.
  3. Uygulamayı sildikten sonra tekrar yükleyin ve numaranızı doğrulayın. Ve karşınıza çıkan Mesajları Geri Yükle bildirimine onay vererek iphone whatsapp mesajlarını geri getirebilirsiniz.

Not: Mesajlarınızın geri gelmesi için yedeklemenin yapılmış olması gerekiyor. Eğer yedeklenme zamanına denk gelmediyse mesajlar geri getirilemez.

Ayrıca şunu belirtelim whatsapp silinen mesajları geri getirmek için herhangi bir program veya uygulama bu işi halletmez. Silinen mesajları veya dosyaları geri getirebilmeniz için yedekleme şart. Yani kısaca whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirmek 2020 günümüz için imkansız.Bu android içinde ios (iphone) içinde aynıdır.

Whatsapp silinen mesajları geri getirme makalemize göz atarak hayati önem taşıyan mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.