YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Meb Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

meb tablet başvuru

Merhaba değerli arkadaşlar. Geçtiğimiz haftalarda meb tablet incelemesini yoputubekanalımızda çekmiştik ve sizler tarafından yoğun bir şekilde izlendi. Ve bizlere en çok sorduğunuz sorulardan bir tanesi ise meb tablet başvurusu nasıl yapılır sorusu oldu.

Bugün bu makalemizde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dağıtılan tabletlere nasıl başvuru yapabilirsiniz bunu sizlere aktarmaya çalışacağız.

MEB Tablet Başvurusu

Öncelikle şunu belirtelim MEB tablet dağıtımını herhangi bir başvuruya göre yapmıyor. Tablet dağıtımları okul idaresinin seçtiği öğrencilere veriliyor. Fakat eğer durumunuz gerçekten iyi değil ise ve tablete ihtiyacınız var ise yetkililerin sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Peki nasıl?

Okul İdaresi, Öğretmen İle İletişime Geçin

Öncelikle okul idaresi ve öğretmeniniz ile iletişime geçip durumunuzu güzel bir şekilde anlatın. Hatta veliniz ile birlikte iletişime geçmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır.

Açık Kapı Üzerinden Başvuru Yapın

Başka bir yol ise açık kapı. İç işleri bakanlığının bir platformu olan açık kapı sayesinde MEB müdürlükleri iletişime geçebiliyorsunuz. Bu platforma durumunuzu ve tablete ihtiyacınız olduğunu güzel bir şekilde açıklayın.

açık kapı meb tablet başvurusu
  • Açık kapı üzerinden başvuru yapmak için acikkapi.org adresine giriş yapın ve orta kısımda bulunan Başvuru Yap seçeneğine tıklayın.
  • Ardından sizlerden kimlik bilgilerinizin doldurulması istenilecek. Eğer 18 yaşından küçükseniz velinizin bilgileri ile giriş yapabilirsiniz.
  • Başvuru ekranına geldikten sonra Başvuru Bilgileri kısmında Hizmet başlığını Eğitim olarak seçin ve Diğer seçeneği seçin. Durumunuzu özetleyip gönderin.
meb tablet başvuru

Cimer Üzerinden Başvuru Yapın

Başvuru yapacağınız bir diğer kanal ise Cimer. Evet cimere giriş yaptıktan sonra il ve ilçenizi seçin ve kurum olarak il milli eğitim müdürlüğünü seçin. Durumunuzu aynı şekilde izah edin.

Şunu belirtelim meb tableti almak için kesin çözüm değil bu başvurular. Birazda şans işi diyebiliriz. Durumu çok kötü olup alamayanlar yanında durumu oldukça iyi olup bu tabletleri alanlarda var.

Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir soru var ise yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Kalın sağlıcakla.