YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Kalıcı olarak facebook hesabını silme

kalıcı olarak facebook hesabı silme

Facebook kalıcı olarak hesap silmek isteyen kullanıcılar hesaplarını silememe konusunda bizlere birçok defa danıştılar. Facebook hesap kapatma veya dondurma işlemi ise oldukça basit. Tek sıkıntı ise sadece biraz sabır, çünkü facebook hesap silme işlemi 90 günü geçebiliyor.

Herhangi bir nedenden dolayı facebook hesabını tamamen silmeye karar vermiş olabilirsiniz. Merak etmeyin hesabı kapatmak oldukça basit sadece yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmeniz.

Facebook hesap silme resimli anlatım

Hesap kapatma adımlarına geçmeden önce bir uyarı yapma gereksinimi duydum. Hesabınızda kayıtlı olan grup ve sayfalar var ise bunlarda hesap ile birlikte kalıcı olarak silinecektir. (Grup ve sayfaların silinmesini istemiyorsanız yakın arkadaşlarınızı yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.)

Ve son bir uyarı daha: Facebook hesabı silme işlemi onaylandıktan sonra artık hiç bir şekilde hesabı geri getirmeyeceğinizi unutmayın!

Evet, hesabı silmeden önce yapmamız gereken bir adım daha var. O da facebook da kayıtlı uygulamaları silmemiz olacak.

facebook kalıcı hesap silme nasıl yapılır
facebook kayıtlı uygulamalar sayfası

Yukarıda verdiğim bağlantıya tıklayarak facebook uygulamalarınıza erişin ve hepsini kalıcı olarak kaldırmak için ‘Kaldır’ butonuna tıklayın.

facebook hesap kapatma

Facebook kalıcı hesap silme

Yukarıda belirttiğim uygulamaları sildikten sonra https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısına tıklayarak facebook kalıcı hesap kapatma sayfasına gidin.

kalıcı facebook hesap silme
facebook kalıcı hesap silme

Görüldüğü üzere hesabınızı sadece kapatmayabilir aynı zamanda da dondurabilirsiniz. Ve en önemlisi ise facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce tüm fotoğraf ve paylaşımlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

En alt kısımda bulunan ‘Hesabı Sil’ tuşuna basın. Son olarak sizlerden facebook hesap şifrenizi isteyecek.

facebook kalıcı hesap silme

Şifrenizi de girdikten sonra ‘Devam’ tuşuna basın. Ve facebook hesap silme işleminiz başlayacaktır. En az 3-4 hafta hesabınıza giriş yapmayın. Yoksa hesap kapatma işlemi devre dışı kalabilir. Yoksa tekrardan aynı adımlar ile hesap silme işlemlerine koyulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Android telefona apk nasıl yüklenir?