Kalıcı olarak facebook hesabını silme

14 56

Facebook kalıcı olarak hesap silmek isteyen kullanıcılar hesaplarını silememe konusunda bizlere birçok defa danıştılar. Facebook hesap kapatma veya dondurma işlemi ise oldukça basit. Tek sıkıntı ise sadece biraz sabır, çünkü facebook hesap silme işlemi 90 günü geçebiliyor.

Herhangi bir nedenden dolayı facebook hesabını tamamen silmeye karar vermiş olabilirsiniz. Merak etmeyin hesabı kapatmak oldukça basit sadece yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmeniz.

Facebook hesap silme resimli anlatım

Hesap kapatma adımlarına geçmeden önce bir uyarı yapma gereksinimi duydum. Hesabınızda kayıtlı olan grup ve sayfalar var ise bunlarda hesap ile birlikte kalıcı olarak silinecektir. (Grup ve sayfaların silinmesini istemiyorsanız yakın arkadaşlarınızı yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.)

Ve son bir uyarı daha: Facebook hesabı silme işlemi onaylandıktan sonra artık hiç bir şekilde hesabı geri getirmeyeceğinizi unutmayın!

Evet, hesabı silmeden önce yapmamız gereken bir adım daha var. O da facebook da kayıtlı uygulamaları silmemiz olacak.

facebook kalıcı hesap silme nasıl yapılır
facebook kayıtlı uygulamalar sayfası

Yukarıda verdiğim bağlantıya tıklayarak facebook uygulamalarınıza erişin ve hepsini kalıcı olarak kaldırmak için ‘Kaldır’ butonuna tıklayın.

facebook hesap kapatma

Facebook kalıcı hesap silme

Yukarıda belirttiğim uygulamaları sildikten sonra https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısına tıklayarak facebook kalıcı hesap kapatma sayfasına gidin.

kalıcı facebook hesap silme
facebook kalıcı hesap silme

Görüldüğü üzere hesabınızı sadece kapatmayabilir aynı zamanda da dondurabilirsiniz. Ve en önemlisi ise facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce tüm fotoğraf ve paylaşımlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

En alt kısımda bulunan ‘Hesabı Sil’ tuşuna basın. Son olarak sizlerden facebook hesap şifrenizi isteyecek.

facebook kalıcı hesap silme

Şifrenizi de girdikten sonra ‘Devam’ tuşuna basın. Ve facebook hesap silme işleminiz başlayacaktır. En az 3-4 hafta hesabınıza giriş yapmayın. Yoksa hesap kapatma işlemi devre dışı kalabilir. Yoksa tekrardan aynı adımlar ile hesap silme işlemlerine koyulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Android telefona apk nasıl yüklenir?

14 Yorum
 1. Rıfat diyor

  Facebook hesabı kalıcı silme işlemini işe yaradı teşekkür ederim.

 2. Şule diyor

  Yardımcı olun lütfen face hesabımı silmek için dediklerinizi yaptım lakin 3 haftadır kapanmamış.

  1. Furkan OTACI diyor

   Biraz daha bekleyin. Hesabınızı sildikten sonra en az 2 ay falan giriş yapmayınız. Zaten kendiliğinden kalıcı olarak silinecektir.

 3. Veysel diyor

  Şu Facebook denen illeti herkes silsin. Bilgilerimizi çalmaktan başka hiç bi işe yaramıyor.

 4. Azra diyor

  Facebook artık işi bozmuş. Bende hesabımı silmeye karar verdim. By by Facebook 👐🏻

 5. Furkan diyor

  Merhabalar, ben facebook hesap silme ile ilgili çok ufak bir sorunum vardı. Yardımcı olabilecek misiniz?

  1. Furkan OTACI diyor

   Tabiki buyrun 🙂 sizleri dinliyorum.

 6. Selçuk diyor

  Hesap silme işlemini oldukça sade ve anlaşılır anlatmışsınız. Teşşekkür ederim. 😊

  1. Furkan OTACI diyor

   Sizlere bir yardımımız dokunduysa ne mutlu bize 😊

  2. Furkan OTACI diyor

   Sizlere yardımcı olduysak ne mutlu bizlere. Kendimizi her geçen gün daha da geliştirerek sizlere daha iyi bir internet deneyimi yaşatmak bizim hedefimiz.

 7. Yahya Yudum diyor

  Merhaba abi,
  Facebook hesabımı bir türlü kapatamıyorum. En son 2 hafta önce kapatmıştım yine açılmış. Sebebi nedir acaba?

  1. Furkan OTACI diyor

   Öncelikle facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce makalede de belirttiğim gibi facebook kayıtlı uygulamalarınızı da silmeniz gerekecek.

   Aynı zamanda facebook hesap silme işleminiz sandığınızdan daha da uzun sürebilmektedir. Bizim tavsiyemiz en az 3 hafta beklemeniz lazım. Yani bu 3 haftalık süre içerisinde hesabınıza giriş yapmamanız gerekecek. Dediğimiz gibi bazı hesaplarda bu tam hesap silinme işlemi 90 gün gibi uzun bir sürede de olabiliyor.

 8. Senem diyor

  Merhabalar, ben facebook hesabımı bu yöntem ile kalıcı olarak silmek istemiyorum. Sadece geçici süreliğine dondurmak istiyorum. Ama bu dondurma işlemi ne kadar sürüyor ve istediğim zaman hesap dondurmayı durdurabilir miyim acaba?

  1. Furkan OTACI diyor

   Merhabalar Senem hanım. Facebook kalıcı hesap silme bağlantısından aynı zamanda hesabınızı da dondurabilirsiniz. Dondurma işlemi siz Facebook hesabınıza giriş yapmadığınız zamana kadar kullanım dışı olacaktır. Ne zaman ki hesabınıza giriş yaptığınızda facebook dondurma işlemi devre dışı kalacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.