YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Telefonu Şarja Takınca Konuşma Özelliği İos/Android

telefonu şarja takınca konuşturma

Son zamanlarda sosyal medya da sıkça görmüşsünüzdür telefonu şarja takıp çıkarınca konuşma özelliğini. İşte bu makalemizde sizlere telefonu şarja takınca konuşma özelliğini aktif etmeyi göstereceğiz.

Telefonu şarja takıp çıkardığımızda farklı zil sesleri veya farklı konuşma metinleri ekleyebileceksiniz. Hem android hem de ios için bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere adım adım göstereceğiz.

Android Telefonu Şarja Takınca Konuşma Özelliği

Arkadaşlar ios gibi android’in içerisinde bu özellik dahili olarak gelmiyor. Android^de bu özelliği kullanabilmek için bizlere MacroDroid adlı bir uygulama gerekiyor. Bu uygulama ile android de telefonu şarja takınca konuşturma özeliğini aktif edebilecek ve daha birçok özelliği de bu uygulama sayesinde kullanabileceksiniz. Lafı çok uzatmadan gelin işlemleri sizlere anlatalım.

Öncelikle Play marketten MacroDroid uygulamasını telefonunuza kurun ve uygulamayı açın.

Uygulamayı açtıktan sonra aşağıdaki görsel gibi sizleri bir ekran karşılayacak. Bu ekrandan kırmızı kare içerisinde olan Makro Sihirbazı Ekle seçeneğine tıklayın.

Daha sonra 3 adet bölme ile karşılacaksınız. Tetiklemeler – Eylemler – Kısıtlamalar. Tetiklemeler kısmından Pil/Güç seçeneğine tıklayın. Ve daha sonra Şarj Cihazının Takılması/Çıkarılması seçeneğine dokunun.

Açılan pencereden Şarj Cihazı Bağlandığında veya Şarj Cihaz Çıkarıldığında seçeneklerinden birini seçin. Ve açılan yeni pencereden Tamam deyip ayarlamayı yapın.

Daha sonra sağa kaydırarak Eylemler bölmesine gelin. Buradan Medya seçeneğine tıklayın. Ve Ses Oynat/Durdur kısmına basıp telefonunuzu şarja takıp/çıkarınca oynatılmasını istediğiniz mp3 dosyasını seçin.

Son olarak Kısıtlamalar bölmesine gelin. Buradan Pil/Güç seçeneğine tıklayın. Açılan seçenekler içerisinde Güç Bağlantısı seçeneğini seçin ve tetiklemeler kısmında hangi durumu seçyitseniz o durumu seçin. Yani Şarj cihazı bağlıyken seçtiyseniz burada da şarj cihazı bağlıyken seçeneğini seçin.

Ve sağ alt kısımda bulunan tik düğmesine basıp ayarları kaydedin. Ayarları kaydettikten sonra telefonu şarja takın. Gördüğünüz gibi eğer işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız android telefonunuzu şarja takınca farklı ses dosyalarını yürütmüş olacaksınız.

Android kullanıcıları yazıyı seslendirmek istiyorsa sound text https://soundoftext.com/ web sitesinden bu işlemi rahatlıkla yapabilir. Bu web sitesi sayesinde yazdığınız yazıları konuşturabilir ve mp3 olarak indirebilirsiniz.

İphone/İos Telefonu Şarja Takınca Konuşma Özelliği

Aramalar kısmına Kestirmeler yazıp arama yapın ve Kestirmeler uygulamasını açın. Eğer kestirmeler uygulamasını telefonunuzda görmediyseniz app store üzerinden (apps.apple.com/tr/app/kestirmeler) bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yapıp Otomasyon bölmesine giriş yapın ve Kişisel Otomasyon Yarat seçeneğine tıklayın.

Daha sonra alt kısımda bulunan Şarj aleti sekmesine gidin.

Bağlıyken seçeneğini seçebilirsiniz.

Ardından metin bölümüne dilediğiniz yazıyı ekleyebilir dilerseniz de farklı bir ses dosyası da ekleyebilirsiniz.

Ve bu ayarları da yaptıktan sonra iphone şarja takınca konuşma özelliğini aktif etmiş oluyoruz.

İndirme Linkleri