YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

PDF Dosyasını JPG’e Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Pdf'yi JPG'ye Dönüştürme

Pdf dosyalarını zaman zaman jpg resim formatına dönüştürme gereksinimi duyabiliriz. Özellikle kurum ve kuruluşlar bizlerden pdf dosya formatında değil de jpg resim formatında evrak veya doküman isteyebilmektedir.

Kısa ve basit yoldan pdf dosyasını jpg formatına dönüştürmeyi sizler ile paylaşacağız. Pdf – jpg dönüştürme programları kullanmadan bu işlemi gerçekleştirmek için epey fazla web sitesi mevcut.

Bu sitelerden en popüleri ise smallpdf.com sitesidir. SmallPdf ile pdf dosyalarınızı kolaylıkla jpg formatına dönüştürebilirsiniz.

SmallPdf ile pdf’i jpg’e dönüştürme

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza smallpdf (pdf’yi jpg dönüştürme) sayfası çıkacaktır.

SmallPdf ile pdf'i jpg'e dönüştürme
SmallPdf ile pdf'i jpg'e dönüştürme

Daha sonra jpg uzantısına dönüştürmek istediğiniz pdf dosyasını ister seçerek isterde sürükle bırak yöntemi ile smallpdf sitesine atın. Dosyanızın sunucuya yüklenmesini bekleyin.

Pdf'i Jpg'ye Dönüştürme

Sunucuya yükleme işi bittikten sonra smallpdf sizler için pdf dosyanızı jpg formatına çevirmeye hemen başlayacaktır. Çevirme işlemi bittikten sonra Convert Entire Pages (Tüm Sayfaları Dönüştür) seçeneğini seçin ve ardından CHOOSE OPTION (Seçeneği Seç) ile ilerleyin.

Pdf to Jpg Çevirme

Hemen sonra smallpdf seçtiğiniz işlemleri işleyecektir. Bu bölümde biraz beklemeniz lazım.

Pdf dosyalarını jpg resimlerine çevirmek

Ve 5-6 saniye kadar bekledikten sonra smallpdf online pdf’i jpg’ye dönüştürme sitesi çok kolay bir şekilde programsız pdf’yi jpg’ye dönüştürecektir.

Pdf dosyalarınızı herhangi bir dosya formatına dönüştürmek için uygulama veya araçlara ihtiyacınız yok. SmallPdf ile tüm pdf dosyalarınızı istediğiniz formattaki dosyalara dönüştürebilirsiniz.