YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Telefon Kamerasından Nabız Ölçen Uygulama APK İndir

telefon kamerasından nabız ölçme apk indir

Bugün bu yazımızda telefon kamerası ile nabız ölçme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Evet başta sizlere çok inandırıcı gelmeyebilir fakat gerçekten de işlem çok güzel bir şekilde çalışıyor.

Öncelikle nabız ölçen uygulamadan kısa bir şekilde bahsedelim ve daha sonra uygulamanın nasıl çalıştığına değinelim.

Uygulamanın adı Instant Heart Rate. Uygulama play markette mevcut fakat uygulamanın indirme linkine girdiğimizde “Uygulama ülkenizde kullanılmıyor” diye bir hata ile karşılaşıyoruz. Ama hiç merak etmeyin bi sizlere instant heart rate nabız ölçme uygulamasının apk linkini de vereceğiz.

Instant Heart Rate Nabız Uygulaması İle Nabız Nasıl Ölçülür?

Şimdi ise gelelim uygulamanın kullanımından. Öncelikle uygulamayı indirip android telefonunuza kurulumunu yapın ve uygulamayı açın.

İnstant Heart Rate Nabız Ölçme Uygulaması Apk İndir

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacaktır. Buradan en alt kısımda bulunan Let’s Get Started! butonuna basıp ilerleyin.

telefon kamerası ile nabız ölçme

Daha sonra sizlerden doğum tarihinizi isteyecektir uygulama. Fakat bilgilerinizi hiç girmenize gerek yok. Skip diyerek bunu geçebilirsiniz.

nabız ölçen uygulama

Ardından uygulama sizlerden cinsiyet seçmenizi isteyecektir. Bu soruyu da cevapsız bırakarak geçebilirsiniz. Sonra karşınıza şu şekilde bir sayfa çıkacak. Buradan da Next butonuna basarak ilerleyin.

instant heart apk
nabız ölçme uygulaması apk

Next butonuna bastıktan sonra uygulama sizlerden izin isteyecektir. Bu izine evet demeniz gerekiyor. (İçinizden bir kısmınız uygulamanın neden fotoğraf ve video çekmek için bizlerden izin istediğini soracaktır. Arkadaşlar çünkü uygulama bu şekilde nabzınızı ölçüyor. Siz parmağınızı kameranın üzerine bıraktığınızda uygulama da parmağınızdaki titreşim hareketlerinden nabzınızı ölçmeye çalışıyor.)

kalp ritmi ölçen uygulama

İzin verdikten sonra artık telefondan nabız ölçmek için hazır olduğumuz anlamına geliyor. Ekranda da bize parmağınızı doğru bir şekilde kameraya dokundurmamızı istiyor.

kameradan nabız ölçme

Parmağınızı görseldeki gibi kameraya basılı tutun. Ve hiç bir şekilde hareket edip kameranın yönünü değiştirmeyin. Uygulama yaklaşık 5-10 saniye sonra nabzınızı ölçmeye başlayacaktır.

telefon kamerasından nabız ölçme

Telefon Kamerasından Nabız Ölçmek Ne Kadar Doğru?

Değerli arkadaşlar ben bir kaç test yaptım. Öncelikle manuel olarak nabzımı ölçtüm ve nabzım 74 gibi bir şey çıktı. Ardından hemen uygulamaya gidip nabzımı ölçtüğümde ise uygulama nabzımı 71 olarak ölçtü. Bu testi birkaç defa gerçekleştirdiğimde gerçekten de uygulamanın hemen hemen bulduğum sonuçlara yakın değerler bana sundu.

nabız ölçme apk

Ama şurada dikkat etmeniz gereken bir konu da var. Uygulamanın doğru bir şekilde ölçüm yapması için kesinlikle telefonunuzun kamerasının çözünürlüğünün iyi olması gerekiyor ve ölçüm yaparken sabit bir şekilde ölçüm yapmanız gerek.

Evet bugünkü ilginç uygulamalar yazımızda sizlere instant heart rate nabız ölçen uygulamayı tanıttık. Bu gibi uygulamaların devamını gelmesini istiyorsanız makaleyi veya videoyu arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki ilginç içeriklerde görüşmek ümidiyle kalın sağlıcakla…