YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

5 Adımda Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

spotify hesap silme

Spotify milyonlarca kullanıcısı olan dünyada popüler bir müzik dinleme servisidir. Klasik bir makale girişi yaptım 🙂

Her neyse, bir uygulamadan hesap silmek isteyen zaten o uygulamayı çok iyi bilir. Boşuna cümle kirliliği yapmadan asıl konumuz olan spotify hesap silme adımına gelelim.

Spotify hesabınızı çeşitli sebeplerden ötürü kapatmak isteyebilirsiniz ve nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız makalemize tekrardan hoşgeldiniz.

5 adımda spotify hesabı nasıl silinir özetleyerek sizlere anlatmaya çalışacağım. Yöntemleri doğru bir şekilde uygularsanız 5 basit adım ile spotify hesabınızı kapatabilirsiniz.

Spotify hesap silmek için lütfen silmek istediğiniz hesabınızı bir masaüstü cihazdan girin. Ne yazık ki mobilden spotify hesapları silinmiyor.

Spotify Hesabı Nasıl Silinir? Detaylı Rehber…

1. Bu https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ bağlantıya tıklayarak açılan sayfada “İletişim Formu” linkine tıklayalım.

spotify hesap kapatma

2. Daha sonra çıkan seçeneklerden “Hesap” seçeneğini seçip devam edin.

spotify hesap silme 2

3. Bu aşamada ise “Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklıyoruz.

spotify hesap kapatma 3

4. Ve sonunda karşımıza Hesabı Kapat seçeneği çıktı. 4. adımımızda “Hesabı Kapat” diyoruz.

spotify hesap silme 4

5. Spotify hesabımızı kapatmak için son adımımız kaldı. Spotify hesabı neden kapattığımızı sormuş sadece. Hesabı kapatma nedeninizi iki üç kelime ile anlatın ve “Soru Gönder” butonuna basın.

spotify hesap kapatma 5

Spotify heap silme – kapatma işleminin sizler ile birlikte 5 adımda hallettik. Daha nice hesap kapatmalara deyip makaleyi sonlandıralım artık.

Bitirmeden önce son bir hatırlatma yapmak istiyorum. Spotify hesabınızı sildikten sonra en az 2 hafta boyunca hesabınıza tekrardan giriş yapmayı denemeyin! Aksi takdirde bu süre zarfını doldurmadan tekrar giriş yaptığınızda hesap kapatma işleminiz iptal olabilir. Bu adıma dikkat edin yeter 🙂

Spotify Hesap Silme – İlgili Video

(Video bizlere ait değildir.)

Spotify Hesap Kapatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Spotify Hesap İptal Edemiyorum – Çözümü Nedir?

Spotify hesap silme adımlarını yaptıktan sonra hesabınızı kısa bir süre sonra kalıcı olarak kapanacaktır. Eğer ki spotify hesabınız silinmediği zaman yukarıda bulunan spotify iletişim kısmından spotify’a mail göndermeniz gerekmektedir. Mail hesabınız spotify destek ekibine ulaştıktan sonra sizlere geri dönüş sağlayacaklardır.

Silinen Spotify Hesabı Geri Alınabilir mi?

Spotify hesabınızı sildiyseniz 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamalısınız. Eğer 2 hafta dolmadan hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal olacaktır. Spotify hesabınızı sildiyseniz ve geri almak istiyorsanız 2 hafta içerisinde hesabınıza giriş yaparak işlemi geri alabilirsiniz. Ama 2 hafta dolduktan sonra ne yazık ki hesabı bir daha geri getiremezsiniz. Spotify hesabı böylelikle kalıcı olarak silinmiş olur.

Spotify Hesap Silme Linki Nedir?

Spotify hesap silme linki: için tıklayınız.

Spotify Üyelik İptal Etme Bedeli Var mı?

Spotify üyelik iptali ve hesabı silme ücreti yoktur. Herhangi bir ücret ödemeden spotify üyeliğinizi kapatabilirsiniz.