YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Netflix’in, “Evde Kal” Çağrısına Uymayanlara Akıl Dolu Sürprizi

netflixten "evde kal" çağrısına uymayanlara sürpriz

Koronavirüsün yayılım hızına bağlı olarak ülkelerin aldığı önlemler de gittikçe genişliyor. Özellikle ülkelerin başlattığı “Evde Kal” çağrısı dünya genelinde de büyük yankılar uyandırmış durumda. Tabii ki ülkelerin ve birçok yayın ve medya kuruluşu da bu projeye katkıda bulunmaya devam ediyor.

Son olarak projeye katkı konusunda Netflix, akıl dolu bir projeyi hayata soktu. Şimdi akıl dolu projenin detaylarına beraber bakalım.

Dijital yayın platformu Netflix, “sosyal izolasyon” çağrılarına kulak asmayanlara yönelik olarak “Spoiler Billboard” adında dikkat çeken bir kampanyaya imza attı. Şirket, uyarılara rağmen sokağa çıkan izleyicilerini cezalandırmak için, popüler dizilerin en kritik sahnelerini sokak panolarına astığı ilanlarla açıkladı.

Özellikle dünya genelinde bu projeye ve uyarıya uyanlar kadar uymayanlar da bir hayli fazla. Olayın ciddiyetini kavrama konusunda gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde birçok duyarsız insan da var. İşte bu soruna akıl dolu bir çözüm getiren Netflix, en sevilen film, dizi ve serilerin en dikkat çekici hatta halk dilinde film ve dizilerin kırılma noktalarını bilboardlara asarak kullanıcıları dışarıya çıktıklarına bin pişman ediyor. Gerçekten de muazzam bir fikir değil mi?

İşte Netflix’in Bilboardlardaki Spoilerli İlanları

spoiler
Spoiler

Kampanyanın başlatıldığı videoda, “Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplanma yerlerindeki sokak panolarını güncel Netflix dizilerinden spoiler’larla dolduracaklarını belirten ABD’li şirket, “Eğer virüs sizin dışarı çıkmanızı durduramıyorsa, spoiler’lar durduracak” dedi. Özellikle tren istasyonları ve otobüs durakları gibi yerlere asılan afişler, Netflix kullanıcılarının toplu taşıma araçlarına binmeden önce iki kez düşünmesine neden olacaktır. 

Dijital yayın platformunun ‘Spoiler Billboard’larında yer verdiği orijinal yapımları arasında Stranger Things, Love is Blind, Narcos ve La Casa de Papel gibi popüler diziler bulunuyor.