YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

PUBG’de Hile Yapan Oyuncuya 10 Yıllık Ban!

Pubg Hile Yapanlara 10 Yıllık Ban Cezası

Dünyanın en popüler Battle Royale mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile, oyunseverlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan ve popülerliğini de hiç kaybetmeyen bu oyun uzun zamandır farklı konularda gündem oluyor. Gündem konusu ne mi? Hile.

PUBG Mobile hile ile bir türlü gündemden düşmedi. Şimdi ise oyun cephesinden bir açıklama geldi. PUBG Mobile hile yapanlar için yaptırım uygulayacak.

PUBG hile yapana ceza
PUBG hile yapana ceza

PUBG’den Hile Yapanlara Yeni Önlem!

PUBG Mobile’da her gün binlerce oyuncu banlanırken bu hesapların büyük çoğunluğu Çinli kullanıcıların hesapları oluyor. Hile sorununa bir çözüm arayan yapımcı şirketler Tencent Games ve PUBG Corp, aktarılan bilgiye göre sonunda bir çözümle karşımıza çıktı.

Tencent Games ve PUBG Corp, hileleri yakalamak için yeni yöntemleri olan Project Ban Pan’ın duyurusunu yaptı. Projenin duyuru videosunda karakterini sıradışı bir yöntemle görünmez hale getiren bir kişi suç üstü yakalandı. Yakalanan oyuncunun sıradışı yöntemiyse normal hilelerden daha farklıydı.

Yapılan açıklamada, oyuncular için adil ve eğlenceli bir oyun ortamı sunmayı hedeflediklerini söyleyen şirket, ihlal söz konusu olduğu zaman her bir hesaba 10 yıllık bir yasak uygulanacağını belirtti. Şirket diğer yandan hile yapmayan kullanıcılara da seslendi. ‘Herhangi bir oyuncunun hile yaptığından şüpheleniyorsanız bize bilgilendirmek için oyun içi raporlama sistemini kullanın diyen PUBG Mobile, gönderilen bu raporların detaylı bir şekilde araştırıldığının altını çizdi.

PUBG Mobile hile yapan kişilerin de kimliklerini yayınlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Son yapılan açıklamalara göre, oyunda şimdiye kadar 3.500 kişinin hesabı 10 yıl süre ile askıya alındı.

PUBG ban
PUBG ban

Hile Yapan Ouncuya 10 Yıllık Ban:

Suçüstü yakalanan oyuncu, birçok hileci gibi üçüncü parti uygulamaya veya özel yazılmış bir koda sahip değildi. Bunun yerine tamamen sıradan iki akıllı telefon kullanarak sistemi kandırmayı başarıyordu. Hilecinin kullandığı o sıradışı yöntem kısaca şu şekildeydi:

Birinci cihazda oyun başlıyor ve belli bir süre oynanıyor. Ardından hilecimiz ikinci telefondan PUBG’ye giriş yaşıyor. PUBG sistemleriyse bu noktada bağlantıda bir problem yaşandığını sanıyor. Oyun, ikinci telefonda oynandığı sürece hilecinin karakteri öldürülemiyor ancak kendisi diğer oyuncuları öldürebiliyor.

İşte bu örnekte yer alan oyuncu, PUBG’nin yeni hile tespit sistemi sayesinde 10 yıllık banlanmaya mahkum oldu. Tencent’e göre tüm platformlardaki hilecilerin %95’i otomatik olarak oyunun güvenlik sistemleri tarafından cezalandırıldı.