YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İnternet Download Manager (idm) Nedir – Nasıl Kullanılır?

idm nedir
idm nedir ne işe yarar

Tüm bilgisayar kullanıcılarının kullanması gereken idm programını ele alıyoruz.

İdm nedir ve nasıl çalışır?

İnternet donload manager (idm): – İnternetteki içerikleri yüksek hızda indirmenize yardımcı olan bir yazılımdır.

IDM, içeriği parçalara ve indirmelere böler. Yani diyelim ki siz idm programından bir film indirmeye çalışıyorsunuz. İdm programı ile filmi indirdiğinizde idm bu filmin dosyalarını parça parça indirerek hem filmin hızlı inmesini sağlıyor hemde herhangi bir bağlantı kopukluğunda film kaldığı yerden rahatlıkla devam ediyor.

idm indirme işlemi

Tabiki de idm ile sadece film ve video indirmiyorsunuz. Resim, müzik, video ve çeşitli dosyalar (pdf, word, ai, eps..) gibi aklımıza gelmeyen her şeyi idm sayesinde indirebilirsiniz..

İdm Nasıl İndirilir?

İnternet download manager (idm) programını bilgisayarınıza kurmak için internet download manager bağlantısına tıklayınız. Bağlantıya gittikten sonra idm’yi indirip bilgisayarınıza kurun.

İdm sizlere 15 günlük deneme sürümü vererek programı deneyimleme fırsatı verir. Böylelikle idm programından memnun kalmadığınız takdirde cebinizden bir kuruş dahi çıkmayacaktır.

Eğer programı beğendiyseniz ve idm’nin full sürümünü satın almak istiyorsanız siteni üst kısmındaki “Buy” (Satın Al) butonuna basarak seri numarası satın alabilirsiniz. İdm kayıt yapmak işte bu kadar basit.

İdm Chrome Tarayıcısında Gözükmüyor? Hatası ve Çözümü

İnternet download manager programı bazen chrome tarayıcısında düzenli çalışmayabiliyor. İdm chrome hatası bizlere sıkça sorulan sorulardan bir tanesi.

İdm programı chrome uygulamasında çalışmadığı taktirde izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir.

Öncelikle Bilgisayar>C Disk’i> Program Dosyaları>İnternet Download Manager adımlarını izleyiniz.

İnternet download manager programının klasörlerini eriştikten sonra “IDMGCExt.crx” dosyasını bulun.

idm chrome eklentisi dosyası indir

Bu dosyayı bulduktan sonra ise hemen ardından Chrome tarayıcısını açın. Chrome’un sağ üst köşesindeki ayarlar kısmına tıklayın ve “Diğer Araçlar” yazısının üzerine gelerek “Uzantılar” seçeneğine tıklayın.

Son olarak ise IDMGCExt.crx dosyasını sürükleyerek uzantılar kısmına bırakın.

Böylelikle idm chrome uzantısı tarayıcınızda sorunsuz bir şekilde çalışmış olacak.

İdm (internet download manager) programı hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmımızda sorabilir, diğer takipçiler ile idm programı hakkında tartışabilirsiniz.