YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Haylou T15 Kablosuz Bluetooth Kulaklık İncelemesi

haylou t15 inceleme

Kablosuz kulaklık almak isteyenler fiyatına göre en iyi bluetooth kablosuz kulaklık arayışları içerisine giriyorlar. Bizler de 160 TL bandında satılan en iyikablosuz kulaklık olan haylou t15’i sizler için inceledik.

Haylou markası çok az bilinen bir marka gibi görünse de aslında Xiaomi’nin bir alt markası. Ve ülkemizde de ciddi satış rakamlarına ulaşmış bir kablosuz kulaklık üreticisi. Haylou fiyat performans kablosuz kulaklıkları ile ses getirmeye de devam ediyor. Bu yazımızda kullanıcılar aafından oldukça sevilen bir model olan haylou t15 kablosuz kulaklık incelemesini yapacağız. Kablosuz kulaklık haylou t15’in hem video olarak incelemesini hem de yazı olarak incelemesini aşağıda bulabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler ve okumalar 🙂

Haylou T15 İnceleme

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İnceleme Videosu

Haylou T15 Kutu İçeriği

Her zaman olduğu gibi önce kutu içeriğinden başlayalım. Kutu içerisine baktığımızda bizleri ilk haylou t15 karşılıyor. Daha sonra içerisinde kulaklık kutusunu şarj etmemiz için micro usb kablo ve farklı boyutlarda kulak içi plastikleri çıkıyor. Son olarak kutu içerisinde kullanım klavuzu da mevcut.

Tasarım

haylou t15 kablosuz kulaklık

Haylou t15’in tasarımından devam ettiğimizde ise oldukça yenilikçi ve göze hitap eden bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Kulaklıklarda ufak çıkıntıları göreceksiniz. Bu çıkıntılar ise mikrofona ait. Mikrofonların sesi daha iyi almaları için bu çıkıntı tercih edilmiş. Kulaklıkların her birinde birer led mevcut. Bu led ile eşleşme, açık, kapalı, pil kapasitesi gibi kulaklığın durumlarını takip etmemizi sağlıyor. Kulaklıkların kutusunda da 3 kademeli led gösterge mevcut. Bu gösterge sayesinde de kutunun pil durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kulaklık kutusunun dış görüntüsüne baktığımızda ise gayet güzel ve sade bir tasarım bizleri karşılıyor ve kutunun kapak kısmının üzerinde silik bir şekilde halou logosu ve yazısı bizleri karşılıyor. Kutu kapağının mıknatıslı bir mekanizması olduğunu belirtelim ama ne yazık ki menteşeler nedense bizlere hiç güven vermedi. Açıkçası kapak biraz emenaet gibi duruyor. Onun dışında kulaklık kutusunun diğer rakiplerine göre biraz büyük olduğunu belirtelim. Büyük olmasının sebebi de içerisindeki pilin kapasitesinden kaynaklanıyor. Pil konusuna ise birazdan ayrıntılı bir şekilde değineceğiz.

Haylou T15 Teknik Özellikleri

haylou t15 kutu

Gelelim haylou t15 kulaklıkların teknik özelliklerine. Kulaklıklar bluetooth 5.0 destekliyor ve iletim mesafesinin yaklaşık olarak 10 metre olduğunu belirtelim.  Haylou t15 kulaklıkları; tablet, telefon bilgisayar gibi cihazlara da kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Kulaklıklarda dokunmatik özelliği de mevcut Aynı zamanda kulakların sadece birini de cihazınıza bağlayıp kullanabilirsiniz. Kulaklıkların her biri ise 3.7 gram ve kulaklılar ipx5 sertifikası ile suya toza karşı dayanıklı

Haylou T15 Kullanımı ve Oyun Modu Açma

haylou t15 oyun modu
haylou t15 kullanımı

Şimdi ise gelelim kulaklığın kullanımına ve oyun moduna. Sol kulaklığa çift dokunduğunuzda bir önceki şarkıya dönüyor sağ kulaklığa çift dokunduğunuzda ise sonraki şarkıya geçiyor.

Herhangi bir kulaklığa tek sefer dokunduğunuzda ise şarkı veya videoyu oynatım duraklatabiliyorsunuz.

Aramaları kulaklıktan cevaplamak için ise herhangi kulaklığa çift dokunmanız yeterli oluyor. Aramayı reddetmek istiyorsanız da kulaklıklardan birine 1 saniye basılı tutmanız gerekiyor.

Sol kulaklığa 3 defa dokunduğunuzda sesli asistan açılıyor sağ kulalığa 3 defa dokunduğunuzda ise oyun modunu açıp kapatabiliyorsunuz.

İsterseniz gelin oyun modunu açıp bu kulaklığı test edelim. Gecikme değerlierne bakalım.

Haylou T15 Pil Ömrü

Arkadaşlar gelelim bu kulaklıkların pil ömrüne. Kulaklık kutusunun büyüklüğünden anlaşılacağı üzere kutu 2200 mah batarya kapasitesine sahip. Aynı zamanda kulaklıların her biri ise 43mah kapasiteye sahip. Kulaklıkları tam olarak şarj etmek hemen hemen 1 saat sürüyor. Kutuyu şarj etmek ise ortalama 4 saat sürüyor. Bu kulaklık kutusunu aynı zamanda powerbank olarak da kullanabilirsiniz. 2200 mah kapasite powerbank için sizlere az gelebilir fakat acil durumlarda işinizi fazlasıyla görebileceğini düşünüyoruz.

haylou t15 pil batarya

Kutunun batarya kapasitesi rakiplerine göre oldukça büyük olduğu için kutu sizlere yaklaşık olarak 60 saatlik kullanım sağlıyor. Bu da 900 şarkı ve 30 filme denk. Gerçekten iyi bir değer olduğunu hatırlatalım. Eğer normal bir kullanıcı iseniz günlük 1 saat müzik dinliyorsanız bu da demek oluyor ki neredeyse 2 ay boyunca kutuyu şarj etmenize gerek kalmıyor. Kulaklıklar ise ortalama 3.5 saat kesintisiz müzik, video çalma olanağı sağlıyor. Tabi yüksek ses ile müzik dinliyorsanız bu değerler 2.5 saate kadar düşebiliyor.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık Ses kalitesi

haylou t15 ses kalitesi

Evet şimdi ise haylou t15 kablosuz kulak içi kulaklığın ses performansına değinelim. Haylou t15’in tiz ve bas oranı gayet ideal. Baslar çok iyi olmasa da çok kötü de değil. Bas orta düzeylerde. Ve gerçekten sesler gayet net ve doğal. Açıkçası müzik dinlerken sesleri gayet güzel ve temiz bir şekilde aldığımızı söyleyebiliriz. Kulaklığın son ses seviyesi ise gayet başarılı ve yüksek. Gürültü engelleme özelliği ile de kulaklık gerçekten dış ortamdaki sesleri çok iyi bir şekilde azaltıyor. Son olarak video izlerken herhangi bir gecikme sorunu ile de karşılaşmadık.

Kulaklık Düşme Testi

Evet gördüğünüz gibi bizler düşme testi yaptığımızda herhangi bir olumsuzluk ile karşılamadık. Ama bu sizin karşılaşmayacağınız anlamına da gelmiyor çünkü herkesin kulak yapısı birbiri ile aynı değil.

Haylou T15 Artı Yönleri

  • IPx5 suya karşı dayanıklı olması
  • Tatmin edici pil ömrü
  • Ses kalitesi iyi
  • Oyun modu olması

Haylou T15 Eksi Yönleri

  • Kullanıcıların bazıları dokunmatik tarafında sıkıntı yaşadıklarını zaman zaman algılamadığını dile getiriyorlar. Ama biz şimdilik böyle bir sorun ile karşılaşmadık diyebiliriz.
  • Haylou t15 kulaklıkların eksi bir yanı ise uzun süreli kullanımlarda kulaklık kulağınızı ağrıtabilir ve terleme yapabilir.
  • Bir başka eksi yanı ise bizce kutu kapağı. Kutu kapağı gerçekten güven hissiyatı vermiyor. Fakat fiyatına ve sunduğu özelliklere bakınca bu sorunları da gözden çıkarmak durumunda kalıyoruz açıkçası.

Haylou T15 Alınır mı Alınmaz mı?

haylou t15 inceleme

Evet sonuca baktığımızda haylou t15 gerçekten fiyat performans bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Dokunmatik özelliği, uzun süreli pil performansı, powerbank özelliği gibi artı yönleri haylou t15’i fiyatına göre rakiplerinin önüne çıkartıyor.

Fiyatına göre bizce gayet güzel bir kulaklık olan haylou t15’i bugün sizler ile birlikte inceledik. Kulaklık hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Son olarak kanalımıza abone değilseniz abonne olarak ve videomuzu beğenerek bizlere destek olabilirsiniz.