teknolojiden fazlası

İşlemcinin Kaç Çekirdek Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

0 369

Bir bilgisayarın işlemci çekirdek bilgilerini öğrenmek istiyorsunuz ve nereden veya nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız öğrenmek için doğru yerdesiniz. 

İşlemci çekirdek sayısını öğrenmek ve işlemci çekirdeği hakkında detayları öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Bilindiği üzere işlemci çekirdeği bilgisayarların hızını belirleyen önemli parçalardan biridir. İşlemci çekirdek sayısı fazlalığı ve çekirdek hızı ne kadar fazla ise bilgisayarımızda yapılan işlemler çok daha hızlı olacaktır.

Peki işlemci çekirdeği bu kadar önemli ise sizler bilgisayarınızdaki işlemci çekirdek sayısı ve işlemci çekirdek hızını biliyor musunuz?

İşlemci Çekirdek Sayısı ve Hızı Öğrenme…

işlemci çekirdek sayısını öğrenme

Evet değerli dostlarım, öncelikle bilgisayarımızdaki işlemci çekirdeğinin özelliklerini öğrenmek istiyorsak “Arama Kutucuğuna” tıklıyoruz. Ve kutucuğa “Çalıştır” yazıp Enter (giriş) tuşuna basıyoruz.

işlemci çekirdeğine ait bilgileri öğrenme

Daha sonra karşımıza yukarıdaki resimde olduğu gibi “Çalıştır” programına ait bir kutucuk açılacak. Bu kutucuğun içine “Dxdiag” yazıyoruz ve “Tamam” diyoruz.

işlemci çekirdek özelliklerini öğrenme

Ve en son aşamada da gördüğünüz üzere işlemci çekirdeği hakkında detaylı bilgilere ulaşabildik. İşlemci çekirdek sayımız ve işlemci hızımızı bu yöntem ile çok kısa bir süre içerisinde öğrenebildik.

Teknotacı ile daha çok şeyler öğrenebilirsiniz. Öğrenmekten kendinizi mahrum bırakmayın. Unutmayın en iyi silah bilgidir. Teknotacı nedir ve nasıl yapılır sayfası ile öğrenmeye devam…

Etiketler; İşlemci Çekirdek Sayısı Öğrenme 2019, İşlemcim Kaç Çekirdek Nasıl Öğrenebilirim, İşlemci Çekirdek Özelliklerini Öğrenme


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.