YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Instagram Takipçi Satın Aldıktan Sonra Hesap Nasıl Etkilendi? Takipçiler Geri Gitti mi?

instagram takipçi satın aldıktan sonra takipçiler çıktı mı

Merhabalar değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere yaklaşık 3 ay önce bizler 40 TL’ye 10.000 instagram takipçi satın almıştık. Ve aradan geçen bu süre zarfında satın aldığımız takipçiler geri çıktı mı ve takipçi aldıktan sonra hesap nasıl ekilendi gibi soruları objektif bir şekilde cevaplandıracağız.

Öncelikle bizler instagram takipçileri karışık olarak satın aldık. Yani aldığımız paketin içerisinde hem Türk takipçi, hem yabancı takipçi hem de bot takipçi mevcuttu. Ama ne yalan söyleyelim aldığımız takipçilerin hemen hemen hepsi bot takipçiydi diyebiliriz.

Peki bot takipçi ile organik takipçi arasında ne gibi farklılıklar var? Öncelikle bot takipçi adı üstünde bilgisayar ortamında üretilen ve herhangi bir insanın kontrol etmediği tamamen bilgisayar ortamında üretilen takipçi türüdür. Bu yüzden bot takipçilerin instagram hesabınıza faydadan çok zararı mevcuttur. En büyük zararlarından bir tanesi ise mevcut hesabınızın etkileşimlerini düşürebilir ve keşfete düşme olasılığınızı neredeyse sıfıra indirebilir.

Instagram Takipçi Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler (Hazırlanıyor…)

Instagram takipçi satın aldıktan sonra takipçiler geri gitti mi?

Evet neyse şimdi ise asıl konumuza gelelim. Biz 10K karışık instagram takipçi almıştık dedik. Takipçi satın almadan önce ortalama bizim 1200’e yakın gerçek takipçimiz vardı zaten. Takipçi satın aldıktan sonra ise takipçi sayımız 11 bini rahatlıkla geçti.

instagram takipçi almadan önce
instagram takipçi almadan önce

Takipçileri ilk satın aldığımız gün herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadık. Her şey gayet normal bir şekilde ilerliyordu. Hesapta da herhangi bir olumsuzluk görmedik. Takipçi satın aldıktan sonra hikayelerimizin görüntüleme sayısını merak ettiğim için satın almadan hemen sonra hikaye paylaştım. Satın almadan önce hikayelerin ortalama görüntüleme sayısı 300’lerde idi. Satın alımdan sonra denedikten sonra bariz bir fark ile karşılaşmadım. Tekrardan ortalama 300 görüntüleme sayıları ile karşılaştık. Yani bot takipçiler gerçekten etkileşim adına hiç bir fayda sağlamıyor. Sadece takipçi sayınız artmış oluyor. Her neyse karışık takipçi satın aldığımız için bu olumsuzluklar ile karşılaşacağımız önceden tahmin etmiştik.

Aradan 1 gün geçer geçmez takipçi sayısı yavaş yavaş düşmeye başlamıştı da. 11K olan takipçi sayımız 1 gün geçmeden 10 binlere düşmüştü bile. Instagram takipçi satın almadan 1 hafta geçtiğinde ise birde ne görelim takipçi sayısı %30’lara yakın azalarak 8-9 binlere gerilemişti. Aradan 3 ay geçti ve 11.200 olan instagram takipçi sayımız an itibariyle 4600 civarlarında. Bu da demek oluyor ki satın aldığımız 10k takipçinin hemen hemen 7 bini geri gitmiş oldu.

instagram takipçi satın aldıktan sonra
instagram takipçi satın aldıktan 3 ay sonra

Evet değerli arkadaşlar sizlerin de gördüğü gibi instagram takipçi alma serüvenimiz bu şekilde sonlanmış oldu. Bir sonraki içeriklerde görüşmek üzere. Kalın sağlıcakla.