YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

3 basit adım ile Instagram keşfet nasıl sıfırlanır? 2022

instagram keşfet silme

Instagram, takip ettiğiniz sayfaları, beğenilerinizi, gönderilerinizi, kayıt ettiklerinizi analiz ederek algoritma yardımıyla keşfet bölümünde içerikler gösteriyor.

Tabiki bu algoritma dört dörtlük çalışıyor diyemeyiz. Yanlışlıkla bir kaç defa dans videoları ile etkileşim kurduğunuzda algoritma keşfet bölümünde sizlere sürekli dans videolarını gösterebiliyor.

Kullanıcılar da Instagram keşfet bölümünü nasıl sıfırlayacağını bilmiyor. Bu makalemizde sizlere Instagram keşfet nasıl sıfırlanır adım adım göstereceğim.

Instagram Keşfet Akışı 2022 Nasıl Sıfırlanır?

Instagram keşfeti sıfırlamak için 3 basit adım var. Ben bunları sırasıyla uyguladığımda keşfet bölümün sıfırlandığını gözlemledim ve istemediğim içerikleri görmemeye başladım.

instagram keşfet silme – sıfırlama

1. Adım – Instagram arama geçmişini temizleyerek keşfet sıfırlama

Şimdi öncelikle 1. adımdan başlayalım.

Arama butonuna basılı tutalım. Bu kısımda önceden arama yaptığım sayfalar ve etiketler karşıma çıktı. Üst kısımda Tümünü gör seçeneğine tıklıyorum ve Yakındaki aramalar kısmının tümünü buradan temizliyorum.

2. Adım – Beğenmeleri silerek Instagram keşfeti silme

Evet Instagram keşfeti sıfırlamak için bu ayar tek başına yeterli değil. Gelelim 2. adıma.

2. adımda ise profil simgesine ardından 3 çizgiye tıklıyorum. Buradan Hareketlerin kısmına girmek gerekiyor. Etkileşimler seçeneğine tıklayalım ardından Beğenmeler kısmına gidelim.

Bu kısımda beğendiğiniz tüm içerikleri görebiliyorsunuz ve seç deyip istediğiniz içeriklerdeki beğeniyi kaldırabiliyorsunuz.Başta da dediğimiz gibi Instagram keşfeti etkileyen önemli bir faktör de beğeniler.

3. Adım – Instagram’daki istenilemeyen içerikleri keşfetten silme, kalıcı kaldırma

3. adımda ise görmek istemediğiniz gönderileri keşfetten silerek algoritmayı tekrardan oluşturma imkanını sahipsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz.

Keşfet bölümünden herhangi bir içeriğe tıklayın. Sağ üst kısımdan 3 noktaya tıklayın. Açılan kısımdan İlgilenmiyorum seçeneğine basın. Bu şekilde algoritma size bu ve buna benzer içerikleri göstermemeye başlayacak.

Bakınız: Instagram takipçi satın alma

Tabi bu 3. adımı günde birkaç dakika yaparak keşfet algoritmasını şekillendirebilir ve istediğiniz içeriklerin artık çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram keşfet sıfırlama hakkında umarım işinize yarar bilgiler vermişimdir. Aklınıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Keşfet Akışı 2022 Nasıl Sıfırlanır?

Instagram Keşfet Akışı 2022 Nasıl Sıfırlanır?

1. Android veya iPhone’unuzda Instagram’ı açın ve alt menüdeki arama simgesine tıklayın.
2. Keşfet Akışında, Arama çubuğuna tıklayın.
3. Ekranın sağ üst köşesindeki Tümünü Gör seçeneğine tıklayın.
4. Artık Arama Geçmişinizin tamamını görebilirsiniz . Artık ilgilenmediğiniz aramaları veya kişileri veya hashtag’leri kaldırmak için adlarının önündeki X simgesine tıklamanız yeterlidir.
5. Tümünü temizle seçeneğine tıklayın .

Instagram keşfini sıfırlamak mümkün mü?

Evet, Instagram keşif sayfasını kolayca sıfırlayabilirsiniz. Ayarlar’a gidin ve tüm arama geçmişinizi temizleyin. Instagram Keşfet Sayfasında beğenmediğiniz her gönderide “İlgilenmiyorum” seçeneğine tıklayarak manuel olarak da yapabilirsiniz.

Instagram keşfet sayfasını sıfırlamak kolay mı?

Instagram’da Keşfet beslemenizi değiştirebilir veya Instagram keşif sayfanızı tamamen sıfırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Keşfet sayfasında ve ‘Ayarlar’da birkaç tıklama ve Instagram’da her şey taze olan yepyeni bir Keşfet Sayfanız olabilir.  

Instagram önerilerini nasıl sıfırlarsınız?

Keşfet sayfanızda, beğenmediğiniz gönderiye tıklayın. Gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın. “ İlgilenmiyorum ” u tıklayın. Bundan sonra, Instagram keşfet sayfanızda buna benzer daha az gönderi göreceksiniz.

Instagram keşfet sayfam neden karıştı?

Bazen önbellek sorunları nedeniyle Instagram Keşfet sayfası karışır. Ancak, telefonunuzdaki önbelleği kolayca temizleyebilirsiniz. Sorun devam ederse uygulamayı kaldırın ve Play Store veya Apple App Store’dan tekrar indirin.

Instagram Keşfet Sayfası nasıl sıfırlanır?

Ayarlar>Güvenlik>Arama Geçmişi>Geçmişi Temizle>Geçmişi Temizle Onayla’ya tıklayın.